• Главная
  • Новости
  • Схеми часів Януковича живуть та процвітають у Кіровоградській області

Схеми часів Януковича живуть та процвітають у Кіровоградській області

Губернатор Кіровоградської області при призначенні на посади користується старою та перевіреною схемою часів Януковича. Нікого не цікавить професійні якості, псевдоспеціалісти призначаються за принципом «чим більше вкрав сьогодні тим більше тобі дозволять вкрасти завтра», чудовий приклад цьому є призначення першого заступника голови ОДА м. Кропивницького С. Коваленко відносно якого Олександрійський міськрайонний суд поновив кримінальне провадження по факту незаконних витрат бюджетних коштів у 2012 році НВК «Олександрійський колегіум – спеціалізована школа», директором якого на той час був С. Коваленко.

У грудні 2012 – січні 2013 року управлінням освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради була здійснена перевірка НВК «Олександрійський колегіум – спеціалізована школа», який на той час очолював Коваленко Сергій Петрович. У ході перевірки були виявлені порушення, що завдали шкоди місцевому бюджету на суму 307 200 (триста сім тисяч двісті) гривень.Коваленко

За вказаними матеріалами прокурором міста Олександрії 19.01.2013 року були внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого частиною 4 статті 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинені у великих розмірах) та частиною 2 статті 366 Кримінального кодексу України (складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів, яке спричинило тяжкі наслідки) та кримінальне провадження спрямовано для проведення досудового розслідування до Олександрійського відділу міліції (на той час).

Слідчий, який займався розслідуванням вказаного кримінального провадження, без проведення всіх необхідних слідчих дії, в порушення вимог кримінального процесуального законодавства, 30.12.2013 року прийняв незаконне, передчасне та необґрунтоване рішення про закриття цього кримінального провадження. 13 квітня 2017 року ухвалою слідчого судді Олександрійського міськрайонного суду була задоволена скарга Олександрійської міської ради Кіровоградської області та скасована дана незаконна постанова слідчого про закриття кримінального провадження, а провадження спрямовано прокурору міста для організації досудового розслідування.

Необхідно також згадати, що це не єдиний випадок коли НВК «Олександрійський колегіум – спеціалізована школа» попадає в об’єктив борців з корупцією, так в той же період часу, а саме 2012 – 2013 р внаслідок незаконних дій службових осіб НВК «Олександрійський колегіум – спеціалізована школа» по поділу класів на підгрупи та із введення додаткових посад молодшого обслуговуючого персоналу, незаконно виплачено бюджетних коштів на суму 256 тис. грн. про це було повідомлено на засіданні колегії прокуратури Кіровоградщини щодо стану додержання в регіоні бюджетного та податкового законодавства, а також правозахисної діяльності з цих питань.

Тож залишається тільки сподіватися на те, що такі випадки, розкрадання бюджетних коштів, будуть вчасно припинятись та винні будуть притягуватися до відповідальності, а героїчні вчинки наших псевдогероїв в обов’язковому порядку будуть висвітлюватися і надалі.