В Україні побудують ферму для розведення африканського сома

У Київській області планують побудувати ферму для розведення товарного африканського сома, який є одним з найбільш перспективних видів риби для дистрибуції на українському ринку.

Государственное підприємство "Свервіс" обрало для розведення цей вид риби через високі смакові якості і роздрібну вартість.

За даними Держрибагентства, ферма площею 1000 м2 зможе виробляти від 120 до 240 т риби на рік. Для того, щоб виростити таку ж кількість риби у відкритих водоймах, необхідно не менше 150 га водної поверхні. Щотижня ферма буде виробляти до 4 тис кг риби, повідомляє finance.ua.

"Ферма стане першим в Україні індустріальним аквакультурним об'єктом по вирощуванню африканського сома з використанням технології інтенсивного рибництва РАС (рециркуляційна аквакультурного система), одним з найсучасніших рибних підприємств в країні, наочно демонструючи потенціал і можливості цього виду фермерства. Перша черга ферми буде містити 4 модуля по 50 т продукції на рік", - йдеться в повідомленні.

Процеси на фермі будуть автоматизовані: на ній буде працювати всього 2 робочих.

Наступним кроком стане облаштування цеху для переробки риби - філетирування, копчення, в'ялення, це дозволить підвищити прибутковість виробництва.

Джерело