Екологічна бомба на дні Балтійського моря. Поранена риба

На дні Балтійського моря лишився небезпечний сувенір часів Другої світової війни. За повідомленнями журналістів із програми “Alarm!” телеканалу “TVP1”, отруйні речовини зберігалися у щільних сталевих бочках, які постраждали від корозії. Через це у Балтійське море потрапляють небезпечні речовини.

Про проблеми повідомляють самі рибаки. Як кажуть, у морі – все більше риб із ранами, опіками та виразками. Ці дані підтверджують науковці, хоча невідомо, скільки риб постраждали та постраждають через речовини, які потрапляють у море.

У сталевих бочках і снарядах є Циклон В, Зарин та інші дуже шкідливі речовини, що викликають параліч. За дослідженнями журналістів “TVP1”, вони розміщені на глибині від 10 до 300 м. У програмі підкреслюється, що процес корозії дуже сильно прогресує.

Питання підняв голова Об’єднання польських рибаків Яцек Віттбродт. Він назвав це бомбою сповільненої дії, яка, якщо її не спинити, вибухне. “Тоді в Балтійському морі буде величезна трагедія. Ця проблема наростає, а ніхто не хоче про неї говорити”, — сказав він.

Небезпечні об’єкти часів Другої світової війни на дні Балтійського моря потрібно утилізувати. Це коштує дуже дорого. Питання підняли на цьогорічному кліматичному саміті в Катовіцах. Поки немає конкретних даних щодо того, які кроки зроблять для запобігання катастрофі.

Джерело: Wprost, monitor-press.info