• Главная
  • Новости
  • В Мариуполе, экозащитники принесли гроб с надписью "Экология" представителям меткомбинатов Метинвеста

В Мариуполе, экозащитники принесли гроб с надписью "Экология" представителям меткомбинатов Метинвеста

Сегодня, 20-го декабря, в зале Мариупольского Приазовского университета прошло общественное слушание, на которое горожане принесли гроб с надписью "Экология Мариуполя"

Несмотря на недовольство граждан, мариупольские металлургические комбинаты "Метинвеста" – им. Ильича и "Азовсталь" получили разрешение на выбросы загрязнений в атмосферу.

Об этом сообщил Павел Жебривский на своей странице в Facebook:


Сьогодні в Маріуполі громадське обговорення з приводу видачі дозволів на викиди "МКК ім. Ілліча" та "МКК Азовсталь". Атмосфера в залі напружена і на грані зриву. Але обговорення провели конструктивно. Питання екології для маріуполян є надзвичайно чутливим. Треба спільно шукати вирішення екологічних проблем. Громада, безперечно, має контролювати і тиснути. Спокійно, врівноважено. Але впевнено і аргументовано. І контролювати постійно. Бізнес чи то приватний, чи державний має працювати в рамках закону. Не тільки національного, але і ЄС. Бо ж ми підписали з ЄС ряд зобов'язань. Бізнес також повинен чітко усвідомити: сьогодні вже не вдасться прописати якісь нечіткі зобов'язання, а потім десь там "порішати" і ці зобов'язання поховати, або "пропетляти" і перенести на невизначений термін.

Жебривский также отметил, что компромисс в ходе слушания был достигнут:

1. Створили Комісію, яка буде контролювати виконання екологічних зобов'язань меткомбінатів. У комісію увійдуть три представники від громадськості, три представники, від заводів, представник міста, керівник департаменту екології та мій заступник.
2. Очолює комісію заступник голови ОДА, який курує напрямок екології - Віктор Ремський.
3. Щодо дозволу на викиди - вирішили дозвіл надали. Бо ж заблокувати сьогодні роботу підприємст - теж не вихід.
4. Щодо термінів на реалізацію екологічних заходів. Заводи пропонували 7 років, громадськість пропонувала 2 роки. Прийняли зважене рішення - 5 років. Але із чітким графіком робіт та процесів. І обов'язково із можливістю, в разі невиконання зобов'язань, перегляду дозволу. До 15 січня 2017 такий план має бути розроблений.

Жителей Мариуполя весьма обеспокоило то, что по установленным нормам, выбросы должны не выходить за пределы 50мг/м3. Однако, комбинатам было разрешено выбрасывать 500мг/м3! Представитель комбинатов заверил, что за это время они приведут все источники выбросов в порядок.