• Главная
  • Новости
  • В УКРАЇНІ СПРОСТУВАЛИ ІНФОРМАЦІЮ THE INDEPENDENT ЩОДО РАДІОАКТИВНОГО МОЛОКА

В УКРАЇНІ СПРОСТУВАЛИ ІНФОРМАЦІЮ THE INDEPENDENT ЩОДО РАДІОАКТИВНОГО МОЛОКА

Щоденна британська газета поширила неправдиве повідомлення по те, що в Україні рівень радіоактивності молока нібито перевищує норму.

У публікації з назвою "Рівень радіоактивності українського молока перевищує норму", що вийшла у виданні The Independent, була надрукована фейкова інформація про якість українського продукту. Про таке голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа написав у Facebook.

У заголовку йдеться нібито про все молоко з України. В тексті названі окремі регіони. Насправді, в найгірших пробах молока в найбільш уражених населених пунктах (а не регіонах!) вміст радіонуклідів у молоці вдвічі менший, аніж допустимі норми в ЄС. Саме таким мав би бути заголовок цієї статті в Україні.
Володимир Лапа також запевнив, що перевірити інформацію може кожен охочий, вона є на сайті Українського науково-дослідного інституту сільськогосподарської радіології.

В Україні гігієнічні нормативи щодо радіонуклідів затверджені наказом МОЗ №256 від 03.05.2006. Візьмемо для прикладу норматив по Цезію-137. Справді, для сирого молока і молочної продукції він встановлений на рівні 100 Бк/кг, для масла і сирів – 200, для сухого молока – 500.

Беремо європейське законодавство. Регламент ЄС 2016/52. Допустимий вміст радіонуклідів цезієвої групи в молочних продуктах – 1000 Бк/кг. Там є не лише Цезій-137. Але у випадку з Україною саме він – основний фактор ризику.

Як повідомила газета The Independent, дослідження Університету Ексетера та Українського інституту сільськогосподарської радіології показують перевищення радіоактивного забруднення молока в Україні вп'ятеро вище норми.

5.ua