Вчені виявили в Антарктиді кліматичну «бомбу»

Під віковими льодами Антарктиди вчені виявили більше 100 дрімаючих вулканів.

Про це повідомляє newsyou.

Те, що під цим континентом знаходиться декілька вулканів – давно загальновідомий факт. Але недавно вчені відкрили ще більше ста нових вулканів, які поки надійно охороняє крижаний панцир.

Фахівці називають це відкриття справжнісінькою кліматичною бомбою, тому що складно уявити собі всі масштаби наслідків, якщо хоча б один з них почне вивергатися. Вчені не виключають, що все це може призвести до Великого потопу, тобто дестабілізація крижаних покривів Антарктиди загрожує дуже швидким підвищенням рівня Світового океану.

Пробудження підлідних вулканів загрожує всесвітньою катастрофою. Розпечена лава розплавить лід, через що почнуть формуватися гігантські озера. Магма проломить льодовик і потоки води швидко знайдуть вихід до моря. Ці потоки води перетворять Західний Антарктичний крижаний щит на велику сніжну гірку.

Глобальне потепління знизило тиск на небезпечні гірські піки, кажуть вчені. І сьогодні найактивніші вулкани знаходяться саме там, де раніше лежали вікові льоди – на території Ісландії і Аляски.

zik.ua