Держекоінспекція: «кому вершки, а кому корінці?»

Нами неодноразово зверталась увага на проблеми діяльності екологічних інспекцій. Спір про те, хто з Держекоінспекції має право грабувати підприємців у законодавчому полі стає одвічним. Питання чи знайдуться відповідальні за бездіяльність екологічних інспекцій на території, прилеглої до Азовського моря, стає риторичним.

Поки в.о. голови Державної екологічної інспекції України передає «багатий досвід» на закордонних курортах – спірне питання вирішив його заступник Канцурак Віктор.

06 липня 2018 року Державною екологічною інспекцією України внесено зміни до  наказу «Про розподіл функцій між територіальними органами Держекоінспекції». Згідно цього наказу державний нагляд (контроль) у сфері охорони навколишнього природного середовища здійснює Азовська морська екологічна інспекція. На думку підприємців,  «солодкі» питання передали до підпорядкування начальника Державної Азовської морської екологічної інспекції Зуба Г.В.

Як вважають фахівці, даний наказ виданий з порушеннями. Згідно Закону України «Про відходи», Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» обов’язок виконання природоохоронних заходів покладений на суб’єктів господарювання, більшість з яких зареєстровано на території Запорізької області. Стосовно повноважень Державної Азовської морської екологічної інспекції згідно наказу належить об’єктовий контроль за дотриманням природоохоронного законодавства під час експлуатації наведених об’єктів, в межах захисної смуги Азовського моря.

Переходячи до основного - що робити аби навести лад в охороні довкілля? Екоконтроль вже давно прогнив корупцією, але наразі практично знищений. Чиновники насамперед захищають свої бізнес-інтереси, тому сподіватися на те, що колись буде порядок вже не доводиться.