• Главная
  • Новости
  • Запорізькі правоохоронці не поспішають розслідувати податкові злочини

Запорізькі правоохоронці не поспішають розслідувати податкові злочини

     Протиправними діями посадових осіб запорізького ТОВ «НВО «Укрпромекологія», діяльність якого пов’язана із незаконним видобутком металобрухту, ухилянням від сплати податків та фальсифікацією документів, зацікавилися правоохоронні органи. Але далі мінімальних слідчих дій справа не просунулася.

     Так, в реєстрі судових рішень наявні відомості про розслідування ряду кримінальних проваджень за ознаками тяжких злочинів, в яких фігурує підприємство «Укрпромекологія», пов’язане з розробкою відвалів промислових підприємств.
   Зокрема, в провадженні Слідчого управління ГУ Національної поліції в Запорізькій області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017080000000104 від 21.02.2017 року. Справу порушено за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України – зловживання владою та службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки. Статтею передбачене покарання у вигляді позбавлення волі більше ніж на п’ять років.
     Під час досудового розслідування було встановлено, що службові особи ТОВ «НВО «Укрпромекологія», зловживаючи службовим становищем, діючи умисно, з метою одержання неправомірної вигоди та прикриття незаконної діяльності, підроблюють документи про проходження металобрухту та феромістких матеріалів від суб’єктів підприємницької діяльності з ознаками фіктивності.
     Також матеріали слідства свідчать, що після промислової переробки сировини, службові особи підприємства вносять недостовірні відомості до митних документів при здійсненні експортних операцій, чим спричинили тяжкі наслідки та збитки державі. 
        З’ясувалося, що про зловживання з боку посадовців «Укрпромекології» правоохоронцям відомо ще з лютого 2017 року. Проте, судячи із кількості ухвал в судовому реєстрі, за півтора роки слідчим було вчинено тільки одну слідчу дію, спрямовану на тимчасовий доступ до документів підприємства. Жодних інших результатів наразі немає - підозри у вчиненні кримінальних правопорушень не вручені, винні до відповідальності не притягнуті, збитки державі не відшкодовані.
        ТОВ «НВО «Укрпромекологія» є також фігурантом іншого кримінального провадження. Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Херсонській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 320162300000000015 від 12.02.2016. Справу порушено за фактом сприяння службовими особами ПП «Строй-Марк-Тех» в ухилянні від сплати податків підприємствам сектору економіки, за ознаками злочину, передбаченого ч.5 ст. 27, ч. 1 ст. 212 КК України.  Підприємство «Укрпромекологія» фігурує по всім судовим рішенням в цій справі.
      Проте, незважаючи на встановлені факти протиправної діяльності, НВО «Укрпромекологія» продовжує працювати, залишаючись поза увагою голови регіонального управління ДФС Юліани Козаченко, слідчих та Нацполіції. Більше того, минулого року «Укрпромекологія» отримала дозвільні документи на продовження роботи, зокрема, обласна комісія з питань господарської діяльності, пов'язаної з металобрухтом, надала акт обстеження, який, нібито, підтверджує, що діяльність підприємства відповідає всім вимогам ЗУ «Про металобрухт».
       Нагадаємо, ТОВ «НВО «Укрпромекологія», директором якого є бізнесмен Станіслав Капустін, обґрунтовано підозрюється в організації злочинної схеми, спрямованої на легалізацію незаконно отриманих коштів та ухилянні від сплати податків в особливо великих розмірах. За інформацією ЗМІ, до шахрайства причетні також  власник мережі автозаправних станцій «ZOG» Олег Серовський та посадові особи регіональному управлінні Державної фіскальної служби.