• Главная
  • Новости
  • Клан нардепа Кривохатька: приховані від НАЗК статки та псевдо-займ (Частина 4)

Клан нардепа Кривохатька: приховані від НАЗК статки та псевдо-займ (Частина 4)

Народний депутат України Вадим Кривохатько є членом парламентського антикорупційного комітету. Парадоксально, але нардеп, який ретельно стежить за точністю даних в деклараціях інших політиків та посадовців, не дуже переймається достовірністю та своєчасністю заповнення власних декларацій. Більше того, вводить в оману НАЗК, приховуючи статки, майно та витрати родини.

Відпочивати – не працювати

Ні для кого не секрет, що Вадим Кривохатько є любителем красивого життя та шикарного відпочинку. Нардеп віддає перевагу не похмурим пейзажам Вільнянщини, не Азовському узбережжю, а дорогим закордонним курортам.

За нашими даними, тільки минулого року нардеп 37 разів залишав територію України, щоб подалі  від батьківщини відпочити від нелегких трудових буднів. Ще 13 поїздок Вадим Кривохатько здійснив в поточному році. Причому, мінімум три з вказаних подорожей супроводжувалися перельотами на чартерних рейсах, вартість яких перевищує 15 тисяч доларів.

У поїздках народного депутата, як правило, супроводжують дружина Людмила і донька Катерина. Родина Кривохатьків є великим шанувальником пам'яток Берліна, Тель-Авіва і Ямайки. Також жителі Вільнянська – вотчини нардепа, знають, що дружина Вадима Кривохатька фактично проживає в Німеччині, а діти в США. І, швидше за все, у сім'ї фермера в Європі також є чимало дорогої нерухомості.

Ось тільки із Національним агентством запобігання корупції (НАЗК) та своїми виборцями нардеп-«антикорупціонер» не зовсім щирий. Адже в деклараціях Вадима Кривохатька ви не знайдете даних про чартери, закордонні подорожі, нерухомість в Європі та банківські рахунки. Так само, як і в деклараціях Людмили Кривохатько, що є депутатом Вільнянської районної ради. Не відображені в деклараціях подружжя й дані про дітей.

Є ще одна обставина, яка не дозволяє щиро порадіти за процвітання подружжя Кривохатьків. Обоє забули про свої депутатські обов'язки, проблемами виборців не переймаються та й на сесії практично не ходять. З початку каденції Вадим Вікторович вніс на розгляд Верховної Ради, страшно сказати, аж один законопроект. Один (!) за 2,5 роки.

Однак для того, щоб нардеп Кривохатько вважав за краще проводити час за кордоном, а не в стінах парламенту або на виборчому окрузі, у нього є вагомі підстави – проблеми із правоохоронними органами.

Підприємства нардепа та його помічника та бізнес-партнера Віктора Лещенка підозрюють в ухиленні від сплати податків, участі в фіктивних угодах і фінансових махінаціях. Крім того, нардеп та його помічник є фігурантами численних кримінальних справ, пов’язаних  із незаконним захопленням землі у Вільнянському та Запорізькому районах.

Докладніше про земельні махінації клану Кривохатька можна прочитати у Першій та Другій частинах розслідування.

Прихована земля

Про нечувані площі земель, які належать фермеру-нардепу та його найближчому оточенню у Вільнянському та інших прилеглих районах Запорізької області, ходять легенди. Тільки за попередніми оцінками, сім'я Кривохатьків розпоряджається земельними ділянками площею до 15 000 гектарів. Наразі, встановити більш точну площу земельних володінь Вадима Кривохатька неможливо, бо далеко не всі ділянки оформлені безпосередньо на нардепа-фермера чи його близьких, і далеко не всі оформлені у відповідності до вимог чинного законодавства. Крім того, як вже зазначалося, ні в одній з декларацій Вадима Кривохатька ви не знайдете інформації про майно дітей.

Але нам вдалося дізнатися з власних джерел, що в жовтні 2017 року дочка Вадима Кривохатька Катерина придбала у Вільнянському районі земельну ділянку площею 2 га (кадастровий номер 2321585000:03:001:0028).

Внучка нардепа Кривохатька Богдана також має у власності дві земельні ділянки – одну площею 0,045 га (кадастровий номер 2321510100:07:002:0194), а другу – 0,0766 га (кадастровий номер 2321510100:07:002:0193). Також на Богдану Вадимівну зареєстрований житловий будинок площею 79,9 кв. м. Вся зазначена нерухомість розташована за адресою м Вільнянськ, вул. Зачиняєва, 4.

Даних про вказане майно та його власників ні в декларації Вадима Кривохатько, ні в його дружини немає. Ця обставина, без сумніву, плямує репутацію нардепа-антикорупціонера, адже практика реєструвати машини - квартири - землю на близьких родичів серед українських можновладців, як і раніше, користується великою популярністю.

Сам собі кредитор

Винахідливість у фінансових маніпуляціях та ухиленні від податків Вадима Кривохатька не знає меж. Про це переконливо свідчить ситуація, коли, намагаючись приховати від НАЗК незадекларовані статки, нардеп сам собі дав у борг більше мільйона гривен на придбання автівки.

Справа в тому, що згідно до вимог п.9 ст.46 Закону України «Про запобігання корупції», в декларації держслужбовця обов’язково має бути відображена інформація про будь-які фінансові зобов’язання. До них належать – отримані кредити, позики, зобов’язання за договорами лізингу, розмір сплачених коштів в рахунок основної суми позики (кредиту) та процентів за позикою (кредиту), зобов’язання за договорами страхування та недержавного пенсійного забезпечення, позичені іншим особам кошти. Такі відомості зазначаються у разі, якщо розмір зобов’язання перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року.

Нашу увагу привернула графа в декларації нардепа Кривохатька, де вказано, що він має фінансові зобов'язання у вигляді боргу в майже 1 мільйон 200 тисяч гривень перед громадянкою Агнесою Вагановою.

Точна сума позики становить 1 млн. 162 тис. 276 гривень і, як виявилося, на позичені гроші Вадим Кривохатько купив позашляховик Mercedes Benz ML 350, забезпечивши його «щасливим» номером 7777.

 

Ми провели невелике розслідування і з'ясували, що Агнеса Ваганова, яка позичила таку велику суму грошей нардепу, працює директором ТОВ «Райцентр». За дивним збігом обставин, співзасновником даного підприємства є Фермерське господарство «Кривохатько В.В.», яке належить Вадиму Кривохатьку і оформлене на його дружину.

Таким чином, виходить, що Вадим Кривохатько формально позичив гроші у свого партнера, а фактично - дістав із власного бізнесу. Борг же в декларації він показав для того, щоб не пояснювати НАЗК, в який спосіб отримав таку доволі значну навіть для нардепа суму.

Насамкінець, відзначимо, що за подання суб’єктом декларування недостовірних чи неповних відомостей у декларації передбачена кримінальна відповідальність. І те, що Вадимові Кривохатьку вдається уникнути відповідальності за ці та інші злочини, - тільки питання часу.

Комментарии  

0 # !!! 17.03.2020 15:12
Felix
Агнеса Ваганова это мать его. А ещё он и его супруга кокаиновые наркоманы
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать