• Главная
  • Новости
  • Голова Вільнянської райради заплатив з бюджету 275 000 гривень «своїй» будівельній фірми, що не має дозволів на роботи

Голова Вільнянської райради заплатив з бюджету 275 000 гривень «своїй» будівельній фірми, що не має дозволів на роботи

Протягом 2018 року голова Вільнянської районної ради Андрій Салякін здійснив ряд закупівель будівельних робіт за бюджетні кошти з грубим порушенням Закону України «Про публічні закупівлі». За даними джерел, це призвело до незаконного надання переваг певному суб’єкту господарської діяльності та розтрати частини бюджетних коштів від загальної суми виділених районною радою на виконання будівельних робіт. Такі протиправні дії кваліфікуються за ч. 3 ст. 191 КК України, що поєднані із вчиненням службового підроблення ч. 1 ст. 366 КК України.

Так, посадові особи ТОВ «Крокус», отримавши незаконну перевагу від Андрія Салякіна, уклали ряд угод із Вільнянскою районною радою Запорізької області, під час виконання будівельних робіт по яким суттєво завищили обсяг витрачених ресурсів. Зроблено це було шляхом внесення до офіційних документів заздалегідь неправдивих відомостей, зокрема, до актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ2В, які в згодом були передані для підписання до райради.

Посадові особи ТОВ «Крокус» протиправно заволоділи бюджетними грошима за попередньою змовою з головою Вільнянської райради. А Андрій Салякін, діючи з метою отримання неправомірної вигоди та власного збагачення, за попередньою змовою з власниками ТОВ «Крокус», достовірно знаючи про завищенні обсяги витрат, що зазначені в актах, та про те, що вказані документи є підставою для перерахування бюджетних коштів на розрахунковий рахунок зазначеного підприємства, підписав їх. Зробивши це, голова райради вчинив розтрату бюджетних коштів та сприяв у заволодінні цими коштами посадовими особами ТОВ «Крокус».

Підтвердженням цього є тендер, оголошений Вільнянською райрадою 23 травня 2018 року, «Поточний ремонт парапету та фасаду адмінбудівлі», сума 150 000 грн. Форма проведення торгів: Звіт про укладений договір. Переможцем було визнано ТОВ «Крокус», директором якого є Олександр Бузін.

При цьому на сайті ProZorro не зазначена ні тендерна документація, ні технічне завдання, ні дефективний акт, ні обсяг робіт. Також відсутній сам договір, на підставі якого на рахунок ТОВ «Крокус» було перераховано 150 000 грн. бюджетних коштів.

Виникає слушне питання, як учасники процедури закупівель дізналися про обсяг робіт, які необхідно виконати? Швидше за все, вказані кошти виплачені за процедурою допорогових закупівель, без проведення конкурсу. А переможцем стала заздалегідь визначена Андрієм Салякіним фірма, власники якої точно знали про фактичний обсяг робіт та були переконані, що така пропозиція для фірми буде вигідною. Тому ТОВ «Крокус» подало документи та отримало зазначений контракт.

4 жовтня 2018 року було оголошено ще одну закупівлю «Поточний ремонт південної частини фасаду адміністративного будинку Вільнянської районної ради», бюджет тендеру – 89 951 грн. Форма проведення торгів: Звіт про укладений договір. Переможцем знов визнано ТОВ «Крокус». Так само, як і в попередньому випадку, на сайті ProZorro не виставлена ні тендерна документація, ні дефективний акт, ні об’єм робіт. Проте є договір підряду № 14 від 15.08.2018 року, оприлюднений на майданчику ProZorro з порушенням термінів більше ніж на місяць.

Таким чином на поточний ремонт адмінбудівлі у 2018 році під час проведення двох тендерних закупівель виділили 239 950 грн. Але за даними «Пошуково-аналітичної системи 007», на ці потреби витратили 275 017 грн., тобто на 35 067 грн. більше.

Переведення бюджетних коштів на рахунок ТОВ «Крокус» здійснювалось на підставі договорів № 6 від 25.04.2018, № 7 від 18.06.2018, № 9 від 18.07.2018, № 10 від 02.08.2018, № 12 від 13.08.2018, № 14 від 15.08.2018 року.

Ми також звернули увагу на те, що на офіційному веб-сайті Держпраці України відсутні будь-які відомості щодо отримання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки ТОВ «Крокус». Це свідчить про те, що зазначене підприємство взагалі не має права виконувати будівельні роботи.

Бажаємо успіхів правоохоронцям в розслідуванні вказаного кримінального провадження, оскільки дана публікація є офіційною підставою для внесення відомостей до ЄРДР за відповідною статтею Кримінального кодексу, з метою їх перевірки.

Під час досудового розслідування вказані факти можна перевірити шляхом проведення судової економічної експертизи, під час якої слідчий повинен поставити правильні питання. Але це – тема вже наступної публікації.