• Главная
  • Новости
  • Тендерів на 96 млн. грн. виграла фірма за сприяння запорізьких посадовців

Тендерів на 96 млн. грн. виграла фірма за сприяння запорізьких посадовців

Запорізьке ТОВ «Науково-виробнича фірма «Вогнетривавтоматикасервіс» (код ЄДРПОУ 30938181) протягом 2018 року 14 разів було визнано переможцем тендерів по всій Запорізькій області на загальну суму 95 928 183 грн. Проте, як повідомляють джерела видання, в ряді конкурсів перемога підприємству дісталася лише тому, що більш економічно вигідні пропозиції інших учасників торгів були необґрунтовано відхилені. Більше того, на деяких об’єктах, де працює фірма, роботи виконується із порушенням вимог природоохоронного законодавства.

ТОВ «НВФ «Вогнетривавтоматикасервіс» зареєстроване в Запоріжжі, за адресою вулиця Теплична, буд. 3. Підприємство спеціалізується на будівництві житлових та нежитлових будівель. Фірма належить Володимиру Колосову, а очолює підприємство Вадим Кривий.

Ми докладно дослідили тендери, в яких перемогла НВФ «Вогнетривавтоматикасервіс», і з’ясували, що деякі з них проходили не прозоро та із порушеннями.

Зокрема, під час проведення тендера «Реконструкція ігрового майданчика для дітей, та дітей з обмеженими можливостями по вул. Козацькій в районі житлового будинку №17, м. Енергодар», найбільш економічно вигідну пропозицію ТОВ «АТП-Сервіс» було відхилено з надуманих причин на користь «Вогнетривавтоматикасервіс». Замовником конкурсу виступало Управління комунальної власності Енергодарської міської ради, а його бюджет складав 14 624 грн.

Під час проведення іншого тендера – «Капітальний ремонт (модернізація) будівлі КЗ «Веселівська районна різнопрофільна гімназія» Веселівської селищної ради – найбільш економічно вигідну пропозицію ПП «Транспромліс» також було відхилено на користі зазначеної фірми. Цього разу замовником виступив Департамент капітального будівництва Запорізької облдержадміністрації, сума закупівель складала 168 000 гривень.

104 559 гривень склав бюджет тендера «Капітальний ремонт будівель комунального закладу «Запорізька загальноосвітня санаторна школа-інтернат№7 І-ІІ ступенів» Запорізької обласної ради у м. Запоріжжі. Комплексне утеплення. За адресою: м. Запоріжжя, вул. Ленська, 1а». Замовником виступив Департамент капітального будівництва Запорізької облдержадміністрації. Як і попередні, конкурс виграла НВФ «Вогнетривавтоматикасервіс», оскільки найбільш економічно вигідну пропозицію ТОВ «Променерго-Інновація» тендерний комітет відхилив, знову ж таки, за інформацією видання, необґрунтовано.

Під час проведення тендера «Роботи по об’єкту «Захист від підтоплення смт Малокатеринівка Запорізького району – будівництво» замовником так само виступив Департамент капітального будівництва Запорізької ОДА. Дві найбільш економічно вигідні пропозиції ТОВ «Корнер Сервіс» та ТОВ «Міський сервіс»  - 49 884  та  26 727 грн., відповідно, - були відхилені. Торги виграло ТОВ «НВФ «Вогнетривавтоматикасервіс».

Найбільш цікавим виявився тендер «Реконструкція каналізаційних очисних споруд м. Пологи Запорізької області» (код ДК 021:2015 (CPV) 45000000-7 Будівельні роботи та поточний ремонт)», проведений 18 жовтня 2018 року. Замовник тендеру - Головне комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства «Міськводоканал» Пологівської міської ради.

Бюджет конкурсу – орієнтовна вартість робіт – становить 48 174 795 грн. Торги виграло ТОВ НВФ «Вогнетривавтоматикасервіс».

Відповідно до довідки №31-10/16 від 31.10.2018 року «Про суб’єкта господарювання, якого Учасник планує залучити до виконання робіт як субпідрядника» 68,6 % грошових коштів від вартості робіт буде використано субпідрядниками. Тобто фактично «Вогнетривавтоматикасервіс» отримує 30 % передплати, яка, швидше за все, буде поділена між власниками товариства та посадовими особами, які забезпечили перемогу у тендері. Інші 70 % грошових коштів – перерахують на рахунки ТОВ «ПМК № 28 Водбуд» для оплати будівельних матеріалів, зарплату робочим та інші витрати, які супроводжуватимуть саме будівництво.

ТОВ «ПМК № 28 Водбуд», яке буде залучене в якості підрядника, а фактично виконуватиме всі роботи, також зареєстроване в Запоріжжі, по проспекту Соборному, буд. 105. Директором підприємства є Микола Позняк, йому ж належить 52,98% підприємства (внесок - 238 400 грн.). Ще одним співвласником фірми із часткою в 43,11% є Артур Гарслян (внесок – 194 000 грн). Інші майже 4% підприємства розподілені між шістьма фізичними особами, напевно, співробітникам фірми.

Джерела повідомляють, що за аналогічною схемою із залученням субпідрядників ТОВ НВФ «Вогнетривавтоматикасервіс» були виконані роботи по об’єкту «Захист від підтоплення смт Малокатеринівка Запорізького району – будівництво» на суму 11 300 000 грн.; а також «реконструкція Центральних очисних каналізаційних очисних споруд Лівого берега (ЦОС – 1). Мулові ставки м. Запоріжжя. (коригування). Мулові ставки №№ 1, 2, 3» на суму 13 450 000 грн.

Погодьтеся, чималі суми, як для фірми, про яку невідомо майже нічого – ні про кількість робітників, ні про їхню кваліфікацію, ні про технічні можливості та обладнання. Більше того, наразі невідомо, чи взагалі є у фірми ліцензії та дозволи на проведення подібних робіт.

На сьогодні відомо, що «Вогнетривавтоматикасервіс» виконує будівельні роботи із порушенням вимог Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», принаймні, на кількох об’єктах. Зокрема, у Малокатеринівці (захист від підтоплення), Пологах (реконструкція каналізаційних споруд), Запоріжжі (реконструкція ЦОС-1). Всі вказані об’єкти підпадають під категорію об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля.

У читачів може виникнути цілком логічне запитання: яким чином «Вогнетривавтоматикасервіс» вдається отримувати замовлення за бюджетний кошт на десятки мільйонів гривень? Наші джерела повідомляють – «успіх» фірми зумовлений тим, що вона підконтрольна відомому в регіоні етнічному напівкримінальному угрупованню «Вірмени» братів Арташеса та Хорена Саргсянів. Представники ОЗУ, використовуючи корупційні зв’язки та кримінальні схеми, забезпечують через запорізьких посадовців своїм фірмам сприятливі умови для діяльності та продовжують безкарно  грабувати місцевий бюджет та пересічних жителів Запорізької області.  

Комментарии  

0 # Запорожье мой город 27.11.2018 15:11
Запорожец
Приехали чёрные твари, грабят, воруют, наркотики продают ещё и с бюджета крадут. Без прокуратуры, полиции, Сбу это не возможно!!
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
0 # RE: Запорожье мой город 27.11.2018 17:34
Для запорожца
«Чёрных тварей» четыре - пять человек. Остальное это заслуга продажных мусоров.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
0 # RE: Тендерів на 96 млн. грн. виграла фірма за сприяння запорізьких посадовців 27.11.2018 21:42
живу здесь
Только один вопрос, кто тот чинуша, который дает выигрывать тендера, почему не в тюрьме? Если он с отката получает свои 10%, то он давно уже миллионер?
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать