• Главная
  • Новости
  • Нардеп Кривохатько застосовує схеми незаконного збагачення, аби отримати готівку на підкуп виборців

Нардеп Кривохатько застосовує схеми незаконного збагачення, аби отримати готівку на підкуп виборців

Виведення з тіньового обігу землі, що використовується аграріями, на сьогодні є вкрай важливим, адже легальне використання землі – один з основних показників наповнення державного бюджету.

 Журналісти нашого видання неодноразово виявляли факти порушення земельного законодавства народним депутатом України Вадимом Кривохатьком. Розорені пам’ятки культурної спадщини, земельне рейдерство та самоуправство – далеко не повний перелік протизаконних дій нардепа. Нещодавно наші кореспонденти викрили ще одну схему незаконного збагачення народного обранця.

Мешканцям Запорізької області, які живуть на виборчому окрузі Кривохатька, відомо, що нардеп під час своїх прийомів часто роздає по 100 доларів виборцям. Тож люди по селах чекають на ці прийоми, щоб також отримати свою частку.

Чинне законодавство говорить, що депутат не може просто так роздавати гроші із депутатського фонду. Але ж скоро чергові вибори і політики починають непокоїтися про те, як мотивувати виборців за них проголосувати.

Інсайдер видання повідомив, що раніше Вадим Кривохатько взагалі не переймався даним питанням. На території Вільнянського району в нього в користуванні були тисячі гектарів землі, які – законно й незаконно – засівалися сільгоспкультурами, і врожай з яких реалізовувався за готівку. Звідси з’являлися гроші на підтримку лояльності (читайте - підкуп) виборців.

Останнім часом земельні схеми Кривохатька та інших агромагнатів, які ведуть діяльність в області, почали руйнуватися. Зокрема, цьому сприяло проведення на Запоріжжі масштабної операції «Врожай». Тож Вадим Вікторович почав шукати нові способи отримання необлікованої готівки.

Проілюструємо схему на прикладі земельної ділянки, площею 11 га, розташованої на території Московської сільської ради Вільнянського району області. 20 років дану цю земельну ділянку без будь-яких законних підстав обробляло ФГ «Кривохатько». Місцевих мешканців та фермерів це турбувало, оскільки прості селяни у районних можновладців теж просили зазначену землю в оренду. Але ділянку віддали в користування нардепа та його кума й помічника Віктора Лещенка.    

З початком проведення операції «Врожай» Кривохатько почав вживати заходів для оформлення незаконно привласнених земель. І для цього реєстрував ділянки та довірених осіб з найближчого оточення. Так, для легалізації вищевказаних 11 га він залучив голову комунального підприємства «Московський сількомунгосп» та за сумісництвом голову громадської організації «Московка» Ніну Токарєву. Жінка звернулася до Вільнянської районної держадміністрації і отримала в оренду вказану земельну ділянку та ще кілька ділянок для ведення сільськогосподарського виробництва. Дозвіл надав тодішній голова РДА Олександр Руденко, який не міг відмовити в проханні, оскільки розумів,  що це інтерес його давнішнього покровителя Вадима Кривохатька.

Поспілкувавшись з мешканцями села Московка, ми були вражені ставленням нардепа та очільниці вказаного КП до простих людей. Наші співрозмовники висловили стурбованість тим, що чинять на території населеного пункту Кривохатько та Токарєва За їхніми словами, навіть питна вода комунальним підприємством подається до житлових будинків із дозволу народного депутата. І якщо селянин відмовляється здавати в оренду нардепові свій земельний пай, то може не отримати води. Хоча сам нардеп-фермер без проблем користується водою для обробітку земель.

Місцеві жителі також повідомили, що близько 500 га на території району для Вадима Кривохатька обробляють одноосібники. Їм без оформлення встановленого законодавством договору оренди просто по завершенню сільськогосподарського сезону нардеп виплачує готівку.

Редакція й надалі ретельно стежитиме за земельними оборудками у Вільнянському районі та інформуватиме про них читачів. При цьому, особлива увага приділятиметься схемам, мета яких отримання нардепом Кривохатьком тіньових доходів для подальшого підкупу селян-виборців.