• Главная
  • Новости
  • «Укропи» та дороги: на Запоріжжі фірма без досвіду та кадрів отримала 1,8 млн. грн. на ремонт дорожнього покриття

«Укропи» та дороги: на Запоріжжі фірма без досвіду та кадрів отримала 1,8 млн. грн. на ремонт дорожнього покриття

Попри підозри у привласненні бюджетних грошей у 2017 році, фірма, пов’язана із запорізьким «Укропом», протягом 2018-го отримала замовлень ще на 3,5 млн. грн.

Оточення Михайла Прасола та Ярослава Гришина – депутатів від партії «Укроп» у Запорізькій міській та обласній радах, відповідно –  у 2017 році отримало підрядів на 7 мільйонів гривень. Таку інформацію оприлюднило видання «Наші гроші» . Журналісти довели зв'язок ТОВ «Три стихії» із Михайлом Прасолом, Ярославом Гришиним, а також співзасновниками ГО «Антикорупційний рух «Запоріжжя» Костянтином Бєловим та братами Володимиром і Олександром Арутюнянами.  

Що характерно, всі зазначені особи, за інформацією наших інсайдерів, пов’язані із запорізьким етнічним угрупованням «Вірмени» (рос. «Армяне»), яке контролюють брати Арташес та Хорен Саргсян.  

Також були виявлені чисельні порушення Закону України «Про публічні закупівля» під час проведення торгів.

Але, попри суспільний резонанс та чималу суму привласнених бюджетних коштів, жодної реакції з боку правоохоронних органів не було. Більше того, протягом 2018 року з ТОВ «Три стихії» було укладено 8 договорів на постачання товарів, робіт та надання послуг на загальну суму 3 411 920 грн. Зокрема, комунальне підприємство «Запоріжремсервіс» Запорізької міськради уклало 5 договорів на суму 1 651 681 грн., а КП «Водоканал»  – 3 договори на суму 1 760 239 грн.

Всі тендерні закупівлі відбулися з грубими порушеннями законодавства, за схемами, описаними у попередній статті.

В єдиному тендері, проведеному КП «Водоканал» у формі відкритих торгів – «Відновлення асфальтобетонного покриття після проведення ремонтних робіт на мережах водопроводу та каналізації КП «Водоканал» в Хортицькому, Дніпровському, Заводському районах м. Запоріжжя»  ТОВ «Три стихії» – перемогло із порушеннями.

Так, документи, які ТОВ «Три стихії» подало на розгляд тендерного комітету, не відповідають вказаним вимогам. А саме:

- на підтвердження досвіду виконання аналогічного договору (п. 3 ст. 16 Закону) надано довідку щодо виконання у 2016 році робіт по відновленню асфальтобетонного покриття на замовлення КП «Водоканал», тобто замовник сам підтверджує досвід одному з учасників торгів.

- в інформаційній довідці про наявність працівників відповідної кваліфікації для виконання робіт, які мають необхідні знання та досвід (п. 2 ст. 16 Закону), вказано про наявність 9 працівників, з них – жодного спеціаліста з ремонту доріг.

При чому, три працівника були прийняті на роботу після оголошення тендеру (23.05.2018 р.): трудові договори з Гречкою В.В. на посаду водія, Дунаєвим С.С.  на посаду різноробочого та Новоженіним Ю.В. на посаду виконроба підписані 29.05.2018 р. Інші чотири працівника влаштувалися на роботу за півтора місяця до проведення тендеру, а саме 10.04.2018 року. Таким чином, в зазначеній фірмі постійно офіційно працевлаштовані два працівники – директор і працівник з благоустрою. Але це питання до Державної служби України з питань праці.

Виявивши вказані недоліки, члени тендерного комітету повинні були дискваліфікувати як учасника ТОВ «Три стихії» та перейти до розгляду наступної економічно вигідної пропозиції.

Якість підготовки тендерної документації КП «Водоканал» також викликає запитання. Так,  незважаючи на те, що основний об’єм робіт складає ямковий ремонт асфальтобетонного покриття доріг, загальною площею понад 1200 м2, а обов’язковою умовою для виконання робіт зазначено наявність катка асфальтового не менше 7 тон, в тендерній документацію не вказаний критерій відбору про наявність працівників відповідної кваліфікації для виконання робіт, які мають необхідні знання та досвід виконання дорожніх робіт та володіння навичками керування спеціалізованою технікою (катка асфальтового). Відсутність кваліфікованих працівників ставить під сумнів якість виконаних робіт, а також, безумовно, зніжує її вартість.

Але, попри ці численні порушення, торги були визнані дійсними та підприємство взялося до виконання робіт. Вочевидь, реакція правоохоронних органів наступить лише тоді, коли неякісне дорожнє покриття стане причиною ДТП та спричинить жертви серед місцевих мешканців.