• Главная
  • Новости
  • Фірми без ліцензій, але з «дахом»: хто возить пасажирів на Запоріжжі

Фірми без ліцензій, але з «дахом»: хто возить пасажирів на Запоріжжі

У зв’язку із нещодавнім подорожчанням проїзду у громадському транспорті та високою частотою ДТП за участі «маршруток», редакція вирішила ретельніше придивитися до фірм, які займаються пасажироперевезеннями на Запоріжжі. Зокрема, ми звернули увагу на кілька фірм із автохолдингу бізнесмена Сергія Кондратюка.

Нам вдалося з’ясувати, що Сергій Кондратюк є власником 12 компаній, які здійснюють автоперевезення на території  міста Запоріжжя та області. Всі вказані підприємства зареєстровані у Запорізькій області: ТОВ «Запорожградтранс», ТОВ «Феникс-авто», ТОВ «Авто-Континенталь», ТОВ «Вега Авто», ТОВ «Запоріжавтомотор», ТОВ «Еталон – 1», ТОВ «Автопідприємство «Авто-січ», ТОВ «Автостандарт» - у Запоріжжі; ПП «Трансагро», ПП «Автосвіт», ТОВ «Автобусний парк» - у Мелітополі; ТОВ «Автотрейд-ХХІ», - у Бердянську.

Парк компаній налічує 929 автобусів, не всі з яких мають ліцензії на здійснення пасажироперевезень. Принаймні дві фірми - ТОВ «Вега Авто» та ТОВ «Запоріжавтомотор» - за інформацією джерел видання, працюють нелегально, без отримання ліцензій.

Як виявилося, чотири компанії із цього автохолдингу – «Вега Авто», «Запоріжавтомотор», «Еталон – 1» та «Автопідприємство «Авто-Січ» – зареєстровані за однією адресою: місто Запоріжжя, вул. Шкільна (колишня Героїв Сталінграду), буд. 4. Що характерно, у сусідньому приміщенні по вулиці Шкільній, 2 розташоване Управління з питань транспортного забезпечення та зв'язку Запорізької міської ради. Це профільне управління, яке опікується в Запоріжжі питаннями пасажироперевезень. Очолює його Олександр Власюк. Погодьтеся, зручне та корисне сусідство.

Про це свідчить, наприклад, сума коштів, отриманих транспортними компаніями Сергія Кондратюка, які обслуговують маршрути громадського транспорту в Запоріжжі, в якості компенсації за перевезення пільгових категорій населення. Так, у 2017 році ця сума скала 2 461 799 грн. Зокрема, ТОВ «Автостандарт» отримало 1 485 267 грн., ТОВ «Запорожградтранс» –  914 076 грн., а ТОВ «Авто-Континенталь» –  62 456 грн.

Раніше місцеві ЗМІ повідомляли, що Сергій Кондратюк пов'язаний із екс-«смотрящим» Євгеном Анісімовим та навіть був його водієм. Більше того, за інформацією журналістів, частина транспортних компаній, які займаються пасажироперевезеннями в Запоріжжі, й досі знаходиться під контролем людей Анісімова.

Але, схоже, що значна частка транспортного бізнесу Анісімова, в тому числі й підприємства автохолдинга Кондратюка, перейшла під контроль іншого кримінального угруповання.

Як повідомляють  джерела видання, на сьогодні Сергій Кондратюк активно співпрацює із відомим на Запоріжжі шахраєм Дмитром Марченком та ОЗГ «Вірмени», підконтрольним Арташесу Саргсяну. Так, останні допомагають вирішувати питання автоперевізника при реалізації схем із  ухилення від податків та з'ясуванні стосунків із конкурентами. А в державних органах інтереси групи лобіює саме директор управління транспорту міськради Олександр Власюк. Посадовець надає перевагу компаніям, власником яких є Сергій Кондратюк під час проведення конкурсів з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах в Запоріжжі.