• Главная
  • Новости
  • На Вільнянщині фірма, підконтрольна голові райради, має протягом місяця виконати робіт на 0,5 млн. грн.

На Вільнянщині фірма, підконтрольна голові райради, має протягом місяця виконати робіт на 0,5 млн. грн.

Редакція продовжує викривати протизаконні дії та корупційні схеми, які мають місце у Вільнянському районі Запорізької області та до яких причетні місцеві посадовці, зокрема, голова районної ради Андрій Салякін та його оточення.

У недавніх публікаціях ми розкрили схему привласнення бюджетних коштів головою райради, який при проведенні ремонтно-будівельних робіт на об’єктах комунальної власності незаконно збагачується за допомогою «своїх» комерційних фірм. Місцева поліція на це закриває очі, адже у відділку працює слідчим донька посадовця.

До переважної більшості схем Салякін залучив подружжя Дениса та Віолети Смирних, які виконували всі без винятку ремонтні роботи в комунальних установах на території Вільнянського району. Але інсайдер редакції повідомив, що останнім часом Андрій Олександрович сильно переймається тим, що його схеми із привласнення бюджетних коштів та дотичні особи – «засвічені», та потребують негайних змін. І голова райради знайшов вихід із цієї ситуації.

За даними системи електронних закупівель «Prozorro» 23 листопада 2018  року Вільнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 районної ради в особі директора уклала угоду із ТОВ «ВЕКТОР БУД-ТОРГ» на проведення робіт з капітального ремонту приміщення актової зали будівлі по вул. Бочарова, 11 у Вільнянську на суму 501 185 гривень. Визначений угодою термін поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг – 23 листопада - 31 грудня 2018 року.

Ми детально розглянули вказану закупівлю і звернули увагу на наступні моменти:

По-перше, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України, керівниками ТОВ «ВЕКТОР БУД-ТОР» (ЄДРПОУ - 41610262) є Глибін Олексій Михайлович та Смирний Денис Юрійович.

По-друге, в процедурі електронних торгів, як завжди, брав участь лише один учасник, він же – переможець.

По-третє, строки та умови виконання робіт, згідно проектної документації (звісно, якщо вона присутня);

І, по-четверте, на те, що виконання умов угоді спричинить порушення навчального процесу, адже даний вид робіт, як заявлено в тендерній документації, не поточний, а капітальний.

Звісно, голова Вільнянської райради може не хвилюватися через перераховані фактори. А от директору навчального закладу слід звернути на них увагу. Бо в подальшому слова Андрія Салякіна про «вільний залишок грошових коштів, який необхідно встигнути освоїти у 2018 році в будь-який спосіб, але за умови залучення підконтрольних йому підприємців» до діла, як кажуть, не пришиєш. А виконувати вказівку буде потрібно, адже втрачати посаду, навряд, захочеться.

Ми продовжуємо стежити за строками, умовами та якістю виконання робіт на цьому об’єкті, контролювати які також закликаємо правоохоронні органи.