Запорізький чиновник тричі порушив закон про корупцію

Продовжуємо висвітлювати факти порушення законодавства з боку можновладців різних рівні, хабарництво, корупцію та приховування статків, які часто мають місце в їхній діяльності.

Так, відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів (85 000 грн. на 01.01.2018 р.), встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК).

Зазначена інформація вноситься до Реєстру та оприлюднюється на офіційному веб-сайті НАЗК.

Олександр Пірогов, який обіймає посаду адміністратора відділу по роботі з документами дозвільного характеру Департаменту надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради, повідомив до НАЗК про придбання квартири, вартістю 359 720 грн., купленої 17 серпня минулого року, лише 5 листопада 2018 року, тобто із запізненням на 81 день.

Це може свідчити про порушення вимог ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», а саме вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП (неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані).

Також у деклараціях за 2016 та 2017 роки у розділі 9 «Юридичні особи, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї» Олександр Пірогов не вказав ТОВ «Науково-виробниче підприємство «ПІНТ», 45% якого належать його дружині Піроговій І.М.

Наведене свідчить про можливе порушення вимог ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції», а саме вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 172-6 КУпАП (подання завідомо недостовірних відомостей у декларації).

Перевірити зазначені відомості можна шляхом отримання інформації щодо набуття права власності на нерухоме майно, яка зберігається в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, Реєстрі прав власності на нерухоме майно та за інформацією про повідомлення про суттєві зміни майнового стану у  НАЗК.  Дані щодо засновників, керівників, власників та кінцевих бенефіціаріїв  можна перевірити у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

В наступних публікаціях я більш детально розповім про не завжди законні шляхи збагачення родини Пірогових, які, на мій погляд, повинні бути відомі громадськості та правоохоронцям.

Олексій Солодовник, журналіст

Комментарии  

0 # Олена 23.01.2019 11:58
Шановний журналіст, ви б краще написали про корупційні схеми власника цього видання, в якому працюєте про Гордієнка. Відразу зрозуміло, що стаття замовлена.
Корупція
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать