• Главная
  • Новости
  • На Запоріжжі голова ради з підрядником «підняли» на тендері понад 3 млн грн.

На Запоріжжі голова ради з підрядником «підняли» на тендері понад 3 млн грн.

5 листопада 2018 року Веселівська селищна рада, яку очолює Петро Кіяшко, у електронній системі закупівель «Prozorro» розмістила оголошення про проведення тендерних закупівель на виконання робіт з «Реконструкції південного водозабору по вул. Мисливська в смт Веселе Запорізької області», вартістю 3,4 млн грн.

Участь у тендері взяли три підприємства: ПП «Польова експедиція», ТОВ «ЮНІ СТРОЙ» та мале підприємство ТОВ «Янтарь».

Найбільш економічно вигідна пропозиція ПП «Польова експедиція» рішенням тендерного комітету була відхилена з незрозумілих і, ймовірно, надуманих причин. Пропозиція ТОВ «ЮНІ СТРОЙ» була захищена паролем, тому можливості з нею ознайомитися не було. Тут варто зазначити, що ТОВ «ЮНІ СТРОЙ» виступає, зазвичай, технічним учасником тендерних закупівель, якого допускають до торгів, але яке ніколи не перемагає. Протягом 2018 року підприємство 12 разів брало участь у тендерах і жодного разу не визначалося переможцем. У парі з МП ТОВ «Янтарь» ТОВ «ЮНІ СТРОЙ» брало участь у 7 тендерах, на загальну суму понад 33 млн. грн., і також жодного разу не перемогло в торгах.

Отже, переможцем зазначеного тендеру було визнане МП ТОВ «Янтарь» із найбільшою ціновою пропозицією. Раніше керівництво Веселівської селищної ради вже мало досвід співпраці з цією фірмою. Восени 2018 року за 1 316 260 грн. вони спільно реконструювали артезіанську свердловину у с. Ясна Поляна.

7 грудня 2018 року між Веселівською селищною радою та МП ТОВ «Янтарь» було підписано договір підряду в капітальному будівництві № 07/12, згідно якого основними параметрами будівництва є буріння артезіанської свердловини, глибиною 385,5 м, та підключення її до існуючих мереж.

Відповідно до Додатку 2 в тендерній документації «Технічні вимоги до предмету закупівлі на виконання робіт на об’єкті: «Реконструкція південного водозабору по вул. Мисливська в смт Веселе Запорізької області» були зазначені основні техніко-економічні показники, згідно з якими тривалість будівництва складає 3 місяці.

Основні техніко-економічні показники виконання робіт, згідно з якими тривалість будівництва складала теж 3 місяці, під час подання тендерних пропозицій МП ТОВ «Янтарь» також були погоджені та завірені печаткою підприємства.

За даними Єдиного веб-порталу використання публічних коштів Spending.gov.ua, Веселівською селищною радою протягом грудня 2018 року на розрахункові рахунки МП ТОВ «Янтарь» було здійснено три трансакції:

  • 13.12. 2018 - 205 209,5 грн.
  • 13.12. 2018 - 769 568,56 грн.
  • 28.12. 2018 - 2 274 482,16 грн.

Тобто, протягом 16 днів було перераховано 3 249 260 грн., що відповідає повній вартості робіт за договором № 07/18 від 07.12.2018, укладеним між Веселівською селищною радою  та МП ТОВ «Янтарь» щодо виконання робіт по реконструкції південного водозабору по вул. Мисливська в смт Веселе Запорізької області.

Нагадаємо, що, згідно з технічною документацією, тривалість робіт становить 3 місяці, тобто 90 днів. Отже, яким чином такий обсяг робіт можна біло виконати у майже п’ять разів швидше – за 20 днів повинні, на наш погляд, з’ясувати правоохоронці.

Але не потрібно бути фаховим будівельником, щоб зробити висновок – бюджетні гроші, ймовірно, вкрадені. Принаймні, на це вказує ряд прямих доказів.

Так, МП ТОВ «Янтарь» надало довідку, що субпідрядники для виконання робіт залучатися не будуть.

А для буріння свердловини буде орендована малогабаритна бурова установка БУР «Гідравлика-100» 2014, одна одиниця. Іншої спеціальної техніки, необхідної для буріння свердловин, у МП ТОВ «Янтарь» немає та орендувати її підприємство не планує.

За наявною інформацією, максимальна глибина буріння БУР «Гідравлика-100» складає 100 м, а, відповідно до тендерної документації, необхідно пробурити свердловину глибиною 385,5 м. Також залучена техніка може пробурити свердловину діаметром 230 мм, а за технічним завданням необхідно пробурити свердловину діаметром 295 мм.

На наш погляд, аби розібратися в ситуації, правоохоронним органам необхідно надати запит експертній установі Харківському науково-дослідному інституту судових експертиз ім. заслуженого професора М.С. Бокаріуса та залучити експерта (експертів) для проведення судової будівельно-технічної експертизи.

При цьому, на вирішення експерту поставити наступні питання:

1. Чи відповідають обсяги та вартість фактично виконаних робіт обсягам та вартості робіт, зазначеним в договорі № 07/18 від 07.12.2018, укладеному між Веселівською селищною радою  та МП ТОВ «Янтарь» щодо виконання робіт по реконструкції південного водозабору по вул. Мисливська в смт Веселе Запорізької області, а також актам виконаних робіт до вказаного договору?

2. Яка різниця між фактичною вартістю робіт та вартістю робіт, що вказані в актах виконаних робіт до зазначеного договору?

Також правоохоронцям слід поставити замовнику питання про існування дозвільних документів на проведення робіт, а саме:

- наявність затвердженої проектної документації і на виконання будівельних робіт «Реконструкція південного водозабору по вул. Мисливська в смт. Веселе Запорізької області»;

- отримання права на виконання будівельних робіт «Реконструкція південного водозабору по вул. Мисливська в смт Веселе Запорізької області»;

- наявність спеціального дозволу на користування надрами;

- наявність дозволу на спеціальне водокористування;

- наявність висновку з оцінки впливу на довкілля.

Нам видається, що на представників правоохоронних та контролюючих органів чекає чимало неприємних відповідей.