• Главная
  • Новости
  • Як «заощадити» на квартиру: лайфхак від запорізького чиновника

Як «заощадити» на квартиру: лайфхак від запорізького чиновника

Раніше видання повідомляло про те, що один зі співробітників Запорізької мерії, адміністратор відділу по роботі з документами дозвільного характеру Департаменту надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва міськради Олександр Пірогов минулого року придбав дорогу квартиру. Аналіз декларацій чиновника та простий арифметичний контроль одразу порушують багато запитань.

Так, за зазначеними у деклараціях Олександра Пірогова даними, родина Пірогових, у складі самого декларанта, його дружина Пірогової І.М. та сина Пірогова О.О., протягом 2016 року отримала сукупний дохід у розмірі 101 078 грн., у 2017 - 155 474 грн. (син Пірогов О.О. не надавав інформацію про розмір заробітної плати). Разом виходить 256 552 грн., тобто в середньому - близько 10,6 тис. грн. на місяць. Заощаджень родина не мала, доходів від відчуження рухомого або нерухомого майна, кредитів, позик та подарунків у грошовій формі теж не отримувала.

Тож як, отримавши за два роки сукупний дохід у 256 552 грн., можна придбати квартиру за  359 720 грн? Чи, можливо, не всі доходи відображені у декларації?

Можна припустити, що понад 100 000 грн. заробив син Олександра Леонтійовича, який у 2017 році не надав інформацію про розмір зарплати, а у 2016-му на цій же посаді отримав дохід 22 тис. грн. Або, що родина заробила ці гроші за 8 місяців 2018 року.

Проте все одно залишаються питання: за які кошти протягом 2,5 років сплачувалися комунальні послуги за три квартири та куплялося паливо для двох автомобілів? на що родина купувала їжу та одяг? на які кошти будується заміський будинок у с. Лукашеве Запорізького району?

Напевно, отримати відповіді на ці питання можна через запити та відповіді від розпорядників необхідної інформації. Можна також опитати самого посадовця і членів його сім’ї. І, хто знає, чи по тому не буде складений та спрямований до суду черговий протокол про корупцію.

Поки ж, сподіваємося, що викладена інформація зацікавить не тільки правоохоронні органи, але й антикорупційну спільноту Запоріжжя та депутатів міської ради.