• Главная
  • Новости
  • Попри кілька судимостей, підприємець виграв тендерів на 75 млн грн по всій Запорізькій області

Попри кілька судимостей, підприємець виграв тендерів на 75 млн грн по всій Запорізькій області

Протягом 7 місяців 2018 року Мале підприємство ТОВ «Янтарь», директором якого є Євген Марков, в Запорізькій області було визнане переможцем у 32 тендерних закупівлях, на загальну суму 75 799 849 грн.

Як нам вдалося з’ясувати, Марков Євген Михайлович, 1971 р.н., проживає в Запоріжжі. До 23 січня 2018 року він обіймав посаду директора ТОВ «Буд-дизайн», а з 21 лютого 2018 року став одним із засновників та директором МП ТОВ «Янтарь». Він також є засновником ТОВ «Агенція маркетингових комунікацій» та зареєстрований як фізична особа підприємець ФОП Марков Євген Михайлович.

Юридичними адресами всіх підприємств Євгена Маркова є квартира, в якій він прописаний. Директор фірм не орендує офісного приміщення, призначеного, наприклад, для зустрічей, роботи бухгалтерів, збереження документів та ін.

Раніше Євген Марков притягувався до кримінальної відповідальності, та був засуджений:

- за ч. 2 ст. 191 КК України - Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем;

- за ч.1 ст. 366 КК України - Службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів.

Йому також було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, і справа розглядається в суді:

- за ч. 4 ст. 191 КК України - Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинені повторно, або у великих розмірах;

- ч. 1 ст. 358 КК України - Підроблення посвідчення або іншого офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, установою, організацією, громадянином-підприємцем, нотаріусом, державним реєстратором, суб’єктом державної реєстрації прав, особою, яка уповноважена на виконання функцій держави щодо реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державним виконавцем, приватним виконавцем, аудитором чи іншою особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права або звільняє від обов'язків, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою, або збут такого документа, а також виготовлення підроблених печаток, штампів чи бланків підприємств, установ чи організацій, незалежно від форми власності, інших офіційних печаток, штампів чи бланків з тією самою метою або їх збут;

- за ч. 4 ст. 358 КК України - Використання завідомо підробленого документа.

Як бачимо, директор фірми-переможця тендерних закупівель має значний кримінальний досвід з привласнення бюджетних коштів, і навіть довідку про це.

Виникає питання: хто і чому закриває очі на цей кримінальний шлейф та залучає злодіїв до роботи із бюджетними коштами? Вочевидь, 75 мільйонів гривень – рівень народного депутата, чи одного з вищих керівників обласної державної адміністрації, чи цілого кримінального угрупування. Не нижчий. Досвід підказує, що такі гроші не можуть не мати власника.