• Главная
  • Новости
  • Купив-продав, «забувся» повідомити НАЗК: у деклараціях запорізького депутата виявлені численні порушення

Купив-продав, «забувся» повідомити НАЗК: у деклараціях запорізького депутата виявлені численні порушення

Депутат Запорізької обласної ради від партії «Укроп», Артур Гатунок, ймовірно, скоїв шість правопорушень, пов’язаних із корупцією. П’ять з цих правопорушень передбачають притягнення до адміністративної відповідальності, а останнє – покарання за статтею Кримінального кодексу України.

Наші журналісти ретельно дослідили електронні декларації депутата облради, члена постійної комісії з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад області та житлово-комунального господарства Артура Гатунка за 2016-2018 роки як особи,  уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на предмет скоєння правопорушень, пов’язаних із корупцією. Результатами розслідування дають підставу припустити, що депутат скоїв ряд правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Так, у 2017 році Артур Гатунок не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) у встановлений законом строк про суттєві зміни у майновому стані. Йдеться про отримання доходу від відчуження рухомого майна в розмірі 415 367 грн. від ПП «Корінтія» код ЄДРПОУ № 31708023, що явно перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня 2017 року. Таким чином, депутат облради своїми діями порушив ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», чим скоїв правопорушення пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Перевірити вказані відомості можна шляхом співставлення бухгалтерської документації ПП «Корінтія» за 2017 рік, в якій відображено придбання такого майна від Гатунка А.А., перерахування коштів зазначеній особі та зміну права власності на транспортний засіб. Відповідна  інформація зберігається в реєстраційно-сервісному центрі МВС України.

Крім того, в 2017 році Артур Гатунок не повідомив НАЗК у про суттєві зміни у майновому стані, а саме про придбання 13 листопада 2017 року автомобілю марки Maserati Ghibli 2013 року випуску за 532 088 грн., що явно перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня 2017 року. Таким чином, депутат удруге порушив ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції»,  чим скоїв правопорушення пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Надаємо офіційне роз’яснення НАЗК з приводу необхідності подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані у разі придбання автомобіля, якщо його придбано за кордоном:

Відповідно до пункту 1 Правил заповнення форми повідомлення, під суттєвою зміною у майновому стані суб’єкта декларування розуміється отримання ним одноразового доходу або придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня року, у якому подається повідомлення.

Відповідно до статті 334 Цивільного кодексу України, право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом.

Переданням майна вважається вручення його набувачеві або перевізникові, організації зв’язку тощо для відправлення, пересилання набувачеві майна, відчуженого без зобов’язання доставки.

Згідно з пунктом 5 Правил заповнення форми, повідомлення доходи та видатки на придбання майна суб’єкта декларування відображаються у грошовій одиниці України. Доходи/видатки, одержані/здійснені в іноземній валюті, з метою відображення у повідомленні, перераховуються в грошовій одиниці України за валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діяв на дату одержання доходів/здійснення видатків.

Вартість майна, що було придбано суб’єктом декларування, зазначається у грошовій одиниці України відповідно до останньої грошової оцінки майна або - якщо така оцінка не проводилася чи її результати не відомі суб’єкту декларування - на момент набуття майна у власність (як зазначено в документі, на підставі якого було набуто право власності).

Враховуючи зазначене:

1) при визначенні вартості майна (транспортного засобу, придбаного за межами України), щодо набуття у власність якого суб’єкт декларування повинен подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, витрати із справляння податків, зборів та інших обов’язкових платежів, пов’язаних із ввезенням такого транспортного засобу на митну територію України та його державною реєстрацією, не повинні враховуватись для цілей декларування;

2) придбання суб’єктом декларування транспортного засобу за межами України, що підтверджується відповідними документами, без державної реєстрації такого транспортного засобу вважається «придбанням майна» в розумінні частини другої статті 52 Закону;

3) суб’єкт декларування повинен подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані (у разі придбання ним транспортного засобу за межами України, вартість якого перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року) протягом 10 днів з моменту набуття права власності за договором.

Разом з цим, якщо при здійсненні суб’єктом декларування реєстрації транспортного засобу або його митному оформленні, зокрема, сплаті ввізного мита, акцизного податку чи податку на додану вартість, суб’єкт декларування у звітному періоді здійснив видаток, що перевищує встановлений поріг декларування (50 прожиткових мінімумів), то такий видаток повинен бути відображений у розділі «Видатки та правочини» декларації.

Перевірити вказані відомості можна шляхом співставлення документів, в яких відображено дату перетину державного кордону України зазначеним транспортним засобом під керуванням Гатунка А.А., або за його замовленням, що зберігаються в державній митній службі ДФС України, набуття права власності на транспортний засіб, які зберігаються в реєстраційно-сервісному центрі МВС України та датою подачі декларації про суттєві зміни майнового стану до НАЗК.  

Крім того, в декларації за 2017 рік Артур Гатунок, ймовірно, не повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані, а саме про отримання доходу від відчуження автомобіля Audi A6 Allroad 2007 року випуску (в декларації за 2016 транспортний засіб вказано, за 2017 ні), ринковою вартістю не менше 250 000 грн., сума яка явно перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня 2018 року. Таким чином, депутат втретє порушив ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», чим скоїв правопорушення пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Перевірити зазначені відомості можна шляхом перегляду інформації набуття права власності на транспортний засіб, які зберігаються в реєстраційно-сервісному центрі МВС України та датою подачі декларації про суттєві зміни майнового стану до НАЗК.  

У 2018 році Артур Гатунок не повідомив НАЗК у встановлений законом строк про суттєві зміни у майновому стані, а саме про внесок у сумі 1 400 000 грн. до статутного фонду  ТОВ «Запоріжголд», код ЄДРПОУ № 41947591, яке зареєстрував 19.02.2018 р. Сума внеску до статутного фонду товариства в розмірі  1 400 000 грн. явно перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня 2018 року. Таким чином, депутат облради своїми діями вчетверте  порушив ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції»,  чим скоїв правопорушення пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2  ст. 172-6 КУпАП.

Перевірити зазначені відомості можна шляхом перегляду інформації в єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, про дату реєстрації товариства та розміру внеску до статутного фонду, а також співставлення з реєстром декларацій, розміщених на сайті НАЗК.

21 листопада 2018 року Артур Гатунок А.А. придбав частину корпоративних прав ТОВ "ФІН-ІНВЕСТ".

Повідомлення до НАЗК депутат направив лише 2 січня 2019 року, з порушення термінів більше ніж на 30 днів.

Таким чином, Артур Гатунок вп’яте порушив ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції»,  чим скоїв правопорушення пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2  ст. 172-6 КУпАП.

Перевірити зазначені відомості можна шляхом перегляду інформації в єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, про дату реєстрації товариства та розміру внеску до статутного фонду, а також співставлення з реєстром декларацій, розміщених на сайті НАЗК.

І про найцікавіше.

В повідомленні про суттєві зміни від 2 січня 2019 року Артур Гатунок вказав придбання частини корпоративних прав ТОВ «ФІН-ІНВЕСТ» у розмірі 9,39 %, в грошовому еквіваленті 925 776 грн.

Але за даними ресурсу Opendatabot.ua, депутатові належить 20.99 % ТОВ «ФІН-ІНВЕСТ», що в грошовому еквіваленті складає 1 851 944 грн.

А за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, розмір внеску до статутного фонду ТОВ «ФІН-ІНВЕСТ» Артура Гатунка складає 3 041 944 грн.

Різниця між задекларованими і не задекларованими коштами вражаюча. Якщо правдива інформація, зазначена на ресурсі Opendatabot.ua, Артур Анатолійович приховав 926 168 грн. Якщо ж вірна інформація з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, то депутат зазначив у декларації завідомо недостовірні відомості, а саме зменшив витрати на  2 116 168 грн. Але в обох випадках це правопорушення підпадає під дію статті 366-1 Кримінального Кодексу - декларування недостовірної інформації.

Ст. 366-1 Подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації -

караються штрафом від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Відповідальність за цією статтею за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації стосовно майна або іншого об’єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

З 1 січня по 30 червня 2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 1921 грн., 250 мінімумів, відповідно, -  480 250 грн.

Комментарии  

0 # Татьяна 01.02.2019 19:25
Татьяна
Такие негодяи, как Артурчик Гадунок учат нас жить
Днище
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать