• Главная
  • Новости
  • Відомий на Запоріжжі «соціальний інспектор» економить на зарплатні та не платить податків

Відомий на Запоріжжі «соціальний інспектор» економить на зарплатні та не платить податків

У попередній публікації, присвяченій аналізу декларацій депутата Запорізької обласної ради від партії «Укроп» Артура Гатунка ми повідомили про виявлені у ході розслідування факти корупційних правопорушень. Проте, з’ясувалося, що Артур Анатолійович не дуже дотримується й інших законів, зокрема, порушує закон про працю та податкове законодавство.

Так, частина 3 статі 43 Конституції України гарантує кожному право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право на заробітну плату не нижче встановленого законом рівня забезпечується Законом України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 року, зокрема, розміром мінімальної заробітної плати, яка є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання (ст. 3), обмеженням розміру відрахувань із заробітної плати (ст. 26) та ін.

Розмір мінімальної заробітної плати визначається Законом України «Про державний бюджет України» на відповідний рік, а порушення зазначених розмірів тягне відповідальність, передбачену ст.41 КУпАП.

Згідно з електронними деклараціями особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, депутата облради Артура Гатунка, він є керівником деяких суб’єктів господарської діяльності та громадських об’єднань, а саме:

Згідно з Законом України «Про державний бюджет на 2017 рік», мінімальна заробітна плата складала 3200 грн. Відповідно, у вказаних юридичних особах Артур Гатунок мав би отримувати заробітну платню не меншу, ніж встановлена державним бюджетом України на відповідний рік, та сплачувати відповідні податки – податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Таким чином, в шести суб’єктах господарської діяльності Артур Гатунок мав би отримувати 3 200 грн щомісяця. За рік маємо 230 400 гривень мінімальної зарплатні, яку мав би нарахувати собі Артур Анатолійович та з яких повинен був сплатити 18% ПДФО, а це 41 472 грн., та 3456 грн. військового збору.

Але в деклараціях Артура Гатунка не зазначені доходи, отримані в якості заробітної платні від вказаних юридичних осіб. А це свідчить про те, що депутат, позиціонуючи себе у якості «соціального інспектора» та викривача, сам системно порушує законодавство про працю та податкове законодавство. Або ж Артур Анатолійович просто приховав ці відомості від НАЗК.

Крім того, зазначені відомості можуть вказувати на те, що Артур Гатунок виплачує заробітну платню на підконтрольних підприємствах в конвертах, не зважаючи на адміністративну відповідальність та чималі фінансові санкції за це.

Для підтвердження (чи спростування) викладених припущень звертаємося до НАЗК із закликом здійснити повну перевірку декларацій Гатунка Артура Анатолійовича як особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016, 2017 та 2018 роки.

Також звертаємося до органів Держпраці та ДФС в Запорізькій області із вимогою провести інспекційні відвідування зазначених суб’єктів господарювання з метою перевірки дотримання їх посадовими особами законодавства про працю, оскільки зазначена публікація містить в собі відомості про порушення деякими суб’єктами господарювання законодавства про працю, які потребують перевірки.

Комментарии  

0 # Татьяна 04.02.2019 14:16
Татьяна
И такие негодяи умничают на сессиях и учат нас жить! Иуды- ложь и враньё при каждом вздохе.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать