• Главная
  • Новости
  • Запорізьке НВП «ПІНТ» не дотримується вимог чинного законодавства?

Запорізьке НВП «ПІНТ» не дотримується вимог чинного законодавства?

Продовжуємо цикл публікацій про сумнівні способи збагачення адміністратора відділу по роботі з документами дозвільного характеру Департаменту надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради Олександра Пірогова та його дружини, засновника ТОВ НВП «ПІНТ» Ірини Пірогової.

Так, в ході журналістського розслідування щодо діяльності ТОВ НВП «ПІНТ» вдалося виявити, що службові особи підприємства, можливо, умисно скоюють кримінальні правопорушення під час здійснення своєї статутної діяльності.

Ось деякі роботи, які виконувались ТОВ НВП «ПІНТ» на замовлення.

1. Комунальна установа «Любомирівський психоневрологічний інтернат» Запорізької обласної ради.

КУ «Любомирівський психоневрологічний інтернат» Запорізької облради розташована у Вільнянському районі, за адресою село Любомирівка, вул. Степова, 27. Цей заклад надає послуги догляду із забезпеченням проживання для осіб похилого віку та інвалідів.

Звіт з інвентаризації викидів забруднюючих речовин зареєстрований 25 липня 2018 року за № 2321582005-134. Робота виконана ТОВ НВП «ПІНТ» (код ЄДРПОУ 32923376).

Для опалення приміщень інтернату на території розташована котельня, яка обладнана двома водогрійними котлами марки «Ferroli» типу «Pegasus F3 «№ 289S» 9, джерела викидів № 1, 2, загальною продуктивністю 578 кВт. Паливом для котлів є природний газ. Відведення продуктів згоряння від кожного котла здійснюється у сталеві димові труби, висотою 9 метрів та діаметром 0,350 метрів кожна.

Заява на отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами котельні надійшла 4 вересня 2018 року. Відповідний дозвіл був виданий 10 вересня 2018р. за № 2321582005-134, термін дії документу необмежений.

Для належного функціонування інтернату на його території, ймовірно, працює наступне технологічне обладнання: дизельгенератор, їдальня, пральня. Однак в Звіті з інвентаризації викидів забруднюючих речовин в атмосферу від стаціонарних джерел КУ «Любомирівський психоневрологічний інтернат» Запорізької обласної ради (далі – Звіт з інвентаризації) взагалі відсутні відомості про такі стаціонарні джерела.

Це може свідчити про те, що посадові особи  ТОВ НВП «ПІНТ» умисно не врахували їх під час проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря та внесли завідомо неправдиві відомості до офіційного документу – Звіту з інвентаризації, який 26.06.2018 надали на реєстрацію до Департаменту екології та природних ресурсів, чим,  можливо, скоїли кримінальне правопорушення, передбачене ст. 366 Кримінального кодексу України.

Дизельгенератор, печі для приготування й випічки їжі та пральня є джерелами утворення забруднюючих речовин, викид з яких в атмосферне повітря надходить із стаціонарних джерел (труб). Відповідно для зазначених джерел необхідно отримувати дозволи на викиди.

2. Комунальна установа «Михайлівський психоневрологічний інтернат» Запорізької обласної ради.

КУ «Михайлівський психоневрологічний інтернат» Запорізької обласної ради розташована у Михайлівському районі за адресою село Показне, буд, 90а. Установа надає послуги догляду із забезпеченням проживання для осіб похилого віку та інвалідів.

Звіт з інвентаризації викидів забруднюючих речовин зареєстрований 25.09.2018 за № 2323385504-97. Робота виконана ТОВ НВП «ПІНТ».

Для забезпечення установи гарячим водопостачанням в приміщенні котельні встановлено 10 модулів типу МН-120 «Бернард» (джерела викидів № 1-5). Максимальна теплопродуктивність кожного модуля становить близько 120 кВт. Паливом для модулів є природний газ. Відведення продуктів згоряння від кожного модулю здійснюється у димові труби, висотою 8 метрів і перетином 0,5*0,5 метрів кожна.

Обігрів житлових корпусів та адміністративної будівлі установи здійснюється обладнанням сторонньої організації.

Крім того, на території Михайлівського психоневрологічного інтернату функціонує наступне технологічне обладнання: дизельгенератор (джерело № 6), пекарня (джерело № 7), гараж (джерело № 8), заточний верстат (джерело № 9). Для належного функціонування закладу на його території, ймовірно, також  працює їдальня, з відповідним технологічним обладнанням.

Однак в Звіті з інвентаризації викидів забруднюючих речовин в атмосферу від стаціонарних джерел КУ «Михайлівський психоневрологічний інтернат» Запорізької обласної ради (далі – Звіт з інвентаризації) відсутні відомості про такі стаціонарні джерела.

А це, знову ж таки, може свідчити про те, що посадові особи  ТОВ НВП «ПІНТ» умисно не врахували їх під час проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря та внесли завідомо неправдиві відомості до офіційного документу –  Звіту з інвентаризації, який 26.06.2018 надали на реєстрацію до Департаменту екології та природних ресурсів, чим, можливо, скоїли кримінальне правопорушення, передбачене ст. 366 Кримінального кодексу України.

Печі для приготування їжі є джерелами утворення забруднюючих речовин, викид з яких в атмосферне повітря надходить із стаціонарних джерел (труб). Відповідно, для зазначених джерел необхідно отримувати дозволи на викиди. За нашими даними, станом на 16.01.2019 дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами КУ «Михайлівський психоневрологічний інтернат» Запорізької облради не отриманий.

Зазначимо, що, відповідно до вимог чинного законодавства, у разі, якщо підприємство здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, не отримавши на це дозвіл, посадові особи таких підприємств несуть відповідальність згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Крім того, підприємство повинно нарахувати й сплатити до бюджету збір за забруднення навколишнього природного середовища, виходячи з фактичних обсягів викидів, нормативів збору та коригувальних коефіцієнтів, визначених Порядком встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища i стягнення цього збору.