• Главная
  • Новости
  • 5,7 млн грн. – для «своїх»: Запорізькі посадовці визначилися, хто ремонтуватиме обласний центр молоді

5,7 млн грн. – для «своїх»: Запорізькі посадовці визначилися, хто ремонтуватиме обласний центр молоді

Одразу після новорічних свят, 2 січня 2019 року на майданчику публічних закупівель «Prozorro» Комунальна установа «Запорізький обласний центр молоді» Запорізької обласної ради розмістила два оголошення про відкриті торги з закупівлі робіт по капітальному ремонту холу, даху та утеплення будівлі Запорізького обласного центру молоді.

Роботи були розділені на два тендери, в обох переможцем визнано Мале підприємство «ТОВ «Янтарь», яке під час відкритих торгів у 2018 році припустилося чисельних порушень чинного законодавства.

Перший тендер – з закупівлі робіт «Капітальний ремонт холу будівлі Комунальної установи «Запорізький обласний центр молоді» Запорізької обласної ради за адресою: м. Запоріжжя, вул. Патріотична, 49», вартістю 1 700 000 грн.

Участь у відкритих торгах брало два учасника - ТОВ «Юні Строй» та МП «Янтарь», про їхню плідну співпрацю ми писали раніше.

Як зазначалося у попередніх публікаціях, ТОВ «Юні Строй» є технічним учасником тендерних закупівель, якого залучають до відкритих торгів, але який ніколи не перемагає. Протягом 2018-2019 років підприємство 20 разів брало участь у тендерах і жодного разу не було визнане переможцем. Зокрема, у парі із МП ТОВ «Янтарь» ТОВ «Юні Строй» брало участь у 9 тендерах, на загальну суму понад 38 млн. грн.

Цього разу організатори схеми навіть не намагалися надати торгам конкурентний вигляд. У тендерній пропозиції, поданій від імені ТОВ «Юні Строй», не було надано жодного документа, відповідно, учасника не повинні були допускати до торгів. А відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі», такі торги повинні бути скасовані, як такі, в яких брали участь менше двох учасників.

Але члени тендерного комітету КУ «Запорізький обласний центр молоді» не побачили жодних порушень, та рішенням від 25.01.2019 року визнали МП ТОВ «Янтарь» переможцем.

З другим тендером – з закупівлі робіт «Капітальний ремонт фасаду та утеплення будівлі Комунальної установи «Запорізький обласний центр молоді» Запорізької обласної ради за адресою: м. Запоріжжя, вул. Патріотична, 49», оголошеним також 2 січня і вартістю 4 000 000 грн., було трохи складніше.

Несподівано для посадовців та бізнесменів, у відкритих торгах взяло участь ТОВ «Каскад-СД», будівельна компанія із Києва. Не зважаючи на відмінну репутацію, значний досвід у сфері будівництва та навіть те, що пропозиція ТОВ «Каскад-СД» була на 300 000 грн. дешевшою, ніж пропозиція МП «ТОВ «Янтарь», саме останнє визнали переможцем. Пропозиція ж «Каскад-СД» з надуманих причин була відхилена.

Нагадаємо, що у 2018 році очолюване Євгеном Марковим МП ТОВ «Янтарь» було визнане переможцем у 32 тендерних закупівлях, на загальну суму понад 75 млн. грн. Але чимало запитань викликала чисельність та кваліфікація робітників підприємства. Тож, результати та якість проведеного капітального ремонту будівлі Запорізького обласного центру молоді викликає сильне занепокоєння.

Яке рішення ухвалять чиновники, побачимо наприкінці року. Саме тоді, перш ніж підписати документи за формою КБ-3 та КБ-2а та перерахувати на рахунки підрядника бюджетні кошти, вони прийматимуть результати робіт. І якщо у них не виникне питань до підрядника, то на запитання правоохоронців вже відповідатимуть саме посадовці, чиї підписи стоятимуть під документами. І цілком ймовірно, вони із статусу потерпілих перейдуть до розряду співучасників злочину.

Наголошуємо, що за ремонтом Запорізького обласного центру молоді та його результатами наші журналісти будуть ретельно стежити,  у тому числі, залучаючи фахівців у будівельній галузі.

Комментарии  

0 # RE: 5,7 млн грн. – для «своїх»: Запорізькі посадовці визначилися, хто ремонтуватиме обласний центр молоді 07.02.2019 15:29
Орда
Облсовет не виновник!))
Это не мы! Мы голосуем и не понимаем за что !))
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать