Плата за мовчання: які таємниці приховує адвокат Гришин?

Депутат Запорізької обласної ради, лідер запорізького «Укропу», а віднедавна ще й довірена особа кандидата в президенти України Олександра Шевченка у територіальному виборчому окрузі №75 Ярослав Гришин – особа, без сумніву, неоднозначна та багатогранна. Тож ми продовжуємо знайомити наших читачів з його діяльністю.

Так, за даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 2017-2019 років у Ярослава Володимировича неодноразово відбулися суттєві зміни в майновому стані, про що він направив відповідні повідомлення до НАЗК.

Як видно з наведеної нижче таблиці, джерелами доходу вказані різні комерційні підприємства, а отримані грошові кошти зазначені як «Дохід від зайняття підприємницькою діяльністю». Тобто Ярослав Гришин отримав ці гроші не як директор ТОВ «Міжнародна юридична фірма «Ярослав Гришин та Партнери» (код ЄДРПОУ 38732398), а як фізична особа підприємець Гришин Ярослав Володимирович.

Отже, виходить, що юридичні послуги комерційним фірмам надавались юристами та адвокатами ТОВ «Міжнародна юридична фірма «Ярослав Гришин та Партнери», а гонорари були перераховані на рахунок ФОП Гришин Я.В.

За даними, які Ярослав Гришин вніс до НАЗК, він мав наступний дохід:

  • у 2017 році отримав 3 гонорари, загальною сумою  400 тис грн.;
  • у 2018 році –  9 гонорарів, загальною сумою  понад 2,2 млн. грн.;
  • у 2019 році –  2 гонорари, загальною сумою  понад 1,6 млн. грн.;

Загалом, Ярослав Гришин отримав 14 гонорарів на суму понад 4,3 млн. грн.

Нам також стало відомо, що Ярослав Володимирович не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції у встановлений законом термін про отримання гонорарів від ТОВ «Охоронне підприємство «Оберіг»:  у 2017 році – 181 тис. грн., у 2018 – 92 тис. грн., а також від ТОВ «ЕЛІЗ» у другому квартал 2018 року – 95 тис. грн.

Для чого депутат та довірена особа кандидата в президенти вдався до цих фінансових схем, можемо лише здогадуватися. Наприклад, це можуть бути спроби обійти податковий кодекс чи вимоги трудового законодавства. Або ж в такий спосіб Ярослав Володимирович намагається зекономити на виплатах колегам при розрахунках за виконані роботи.

Той факт, що ТОВ «Таврічеське МБ», «Розумівське агро» та «Лани Запоріжжя», від яких Ярослав Гришин отримав 8 гонорарів на загальну суму 800 тис. грн., контролюються Муковською Ю.М. спільно з Загутою О.Д., а з зазначених підприємств у 2016-2019 роках до суду зверталось лише ТОВ «Таврічеське МБ», то виникають питання – за що були виплачені вказані гонорари.

Скидається та те, що вісім траншів по 100 тис. грн. схожі, швидше, на плату адвокату Гришину за нерозголошення ним якихось компрометуючих даних про діяльність підприємств. В такому випадку зрозуміло, чому вказані гроші проходять повз рахунки «Міжнародної юридичної фірми «Ярослав Гришин та Партнери».

Комментарии  

0 # Гришин 12.03.2019 08:44
Засол
Гришин-говорящая голова ЧП ОПГ армяне
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать