• Главная
  • Новости
  • На бездіяльність начальника районної поліції звернув увагу губернатор

На бездіяльність начальника районної поліції звернув увагу губернатор

До Запорізької ОДА надійшли скарги на несприятливу криміногенну ситуацію на території Оріхівського району та неналежне виконання обов’язків і зловживання владою з боку місцевих правоохоронців. Голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль звернувся до районного керівництва – голів РДА та міської ОТГ, а також очільників сільрад –  із пропозицією на місцевому рівні перевірити факти можливих зловживань з боку начальника Оріхівського відділення поліції Пологівського відділу поліції ГУ НП в Запорізькій області Артура Капітана.

Так, у зверненні губернатора йдеться про те, що відомості про можливі неприпустимі зв’язки Артура Капітана з злочинною владою часів режиму Януковича, його непомірні статки, походження яких є сумнівним і підозрілим, та можливу причетність до скоєння кримінальних правопорушень у сфері нелегального обігу металобрухту були оприлюднені у ЗМІ.     

Також зазначається, що місцеві мешканці скаржаться на часті крадіжки металевих виробів з території приватних господарств, численні факти винищення лісосмуг «чорними лісорубами», діяльність підпільних гральних закладів та підвищення рівня наркоманізації населення Оріхівського району.

Костянтин Бриль зобов’язав посадовців в районі ретельно вивчити рівень довіри населення до Оріхівської поліції та її керівника Артура Капітана, а також надати оцінку ефективності їх роботи за останній рік. При цьому, наголошується у розпорядженні голови облдержадміністрації, увагу слід звернути не лише на зазначені злочини та загальний рівень криміногенної ситуації на території, але й на взаємодію очільника районної поліції та його підлеглих із місцевим населенням, головами та депутатами рад ОТГ, звітування про роботу підрозділу.

«У разі наявності ґрунтовних відомостей, що свідчать про самоусунення Капітана А.О. від виконання покладених на нього обов’язків, відсутність ініціативи по боротьбі з пияцтвом, самогоноварінням, дрібними крадіжками, підпільними пунктами металобрухту, вирубкою лісосмуг, функціонуванням ігрових автоматів, відсутність публічних звітів перед місцевими радами, прояв байдужості до проблем місцевих мешканців, прошу розглянути питання щодо ініціювання перед депутатами внесення питання на порядок денний чергової сесії прийняття резолюції недовіри керівнику Оріхівського відділення поліції Пологівського відділу  поліції ГУ НП в Запорізькій області Капітану Артуру Олександровичу в порядку ст. 87 Закону України «Про Національну поліцію України» та відповідних статей ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», - йдеться у розпорядженні Костянтина Бриля.

Нагадаємо, раніше у ЗМІ неодноразово оприлюднювалася інформація про причетність очільників правоохоронних органів на місцях до незаконних оборудок із металобрухтом. Оскільки, не зважаючи на люстрацію, в органах правопорядку продовжують працювати старі кадри, питання не вирішується. Зокрема, подібні підозри звучали й на адресу чинного начальника Оріховського відділу поліції Артура Капітана, який до того керував Запорізьким райвідділом поліції, а ще раніше – очолював відділ боротьби з економічною злочинністю в Заводському відділі поліції Запоріжжя.