Коли ініціатива перетворюється на дурість

Здавалося б, журналістів нашої редакції чимось здивувати вкрай важко, але деяким державним посадовцям це вдається. Не втомлюємося дивуватися нікчемним знанням законів депутатів, які тривалий час займають свої посади та виступають з трибун  з палкими промовами.

До нашої редакції потрапив цікавий документ, створений за ініціативою депутата Запорізької міської ради Михайла Прасола, в якому йдеться мова про протиправну діяльність прокурора Валерія Романова. Документ являє собою позов до Запорізького окружного адміністративного суду,суть якого полягає в тому, що депутат просить визнати діяльність прокурора протиправною, у зв’язку з тим, що перший відмовляється невідкладно прийняти Михайла Вікторовича як депутата місцевої ради.

І, начебто, все нічого. Але, пояснімо читачам, в чому абсурдність позову.  

Історія бере початок з того, що нещодавно до Михайла Прасола «прилетіла ластівка» від прокурора Романова у вигляді підозри за вчинення кримінального правопорушення, пов’язаного з корупцією саме як депутату місцевої ради.

Нічого дивного в тому, що Прасол не хоче сідати за грати, а тому розпочинає боротьбу за свою свободу шляхом проведення ряду медійних атак у бік свого кривдника. Своїми діями депутат намагається здійснити на нього тиск та умисно знищити ділову репутацію прокурора області в очах громадськості.

Крім того, вважаємо, що Прасол в подальшому намагатиметься активно підвищувати градус ситуації, щоб потім перевести її в площину особистих неприязних стосунків з прокурором та маніпулювання цими обставинами, як такими, що послужили підставою фабрикації проти нього кримінального провадження та вручення підозри.

Проте варто пам’ятати  про існування ст. 343 Кримінального кодексу України, яка передбачає кримінальну відповідальність за втручання в діяльність працівника правоохоронного органу в будь-якій формі, про яку депутат зобов’язаний знати, але з якихось причин чи то не знає, чи то відкрито нехтує законодавством.

Наявність зазначеного позову, який Прасол, до речі, програв, численні відео-роліки, зняті ним та викладені в мережі разом зі своїм спільником в скоєнні вказаного кримінального правопорушення депутатом Запорізької обласної ради Ярославом Гришиним, в яких прокурор області Валерій Романов висвітлюється виключно в негативному світлі, тільки підтверджують єдиний намір зазначених осіб дискредитувати чесне ім’я Романова в очах громадськості.

Відхиляючись від основної теми, нагадаємо, що у Ярослава Гришина теж «рильце у пушку», і він тисне на прокурора області з власних корисливих інтересів. Валерій Романов, проявив принциповість та поновив досудове розслідування відносно Ярослава Гришина за те, що той влітку 2018 року насмерть збив хлопця, залишивши сиротою двох малих дітей. Ярослав Гришин свого часу однобічно зманіполював громадською думкою, виклавши в мережі та ЗМІ неправдиві відомості стосовно обставин ДТП, скориставшись повноваженнями  колишнього прокурора Романа Мазурика, який  уміло допоміг направити справу до Києва, де вона спочатку мала бути забутою, а головне, знаходилась поза юрисдикцією процесуального нагляду Валерія Романова, а згодом і закритою.

За нашими непідтвердженими даними невдовзі Ярослав Гришин отримає за це підозру.

В подальшому чекаємо від прокурора області прояву не меншої принциповості та вимагання найсуворішого запобіжного заходу для Ярослава Гришина у вигляді тримання під вартою.