• Главная
  • Новости
  • Депутат Вільнянської райради Віктор Лещенко скоїв корупційні правопорушення

Депутат Вільнянської райради Віктор Лещенко скоїв корупційні правопорушення

В продовження серії статей про найхарактерніші порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції», скоєні  уповноваженими особами під час подання декларації, мова піде про депутата Вільнянської районної ради Лещенко Віктора Миколайовича. 

У розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації за 2018 рік, народний обранець зазначив отримання доходу від відчуження рухомого майна у сумі 59 840 грн., отриманого від громадянина Болдирєва Олександра Борисовича.

Вказаним транспортним засобом є зернозбиральний комбайн Claas Lexion 460, 2000 року випуску, вартість якого за інформацією сайту безкоштовних оголошень Auto.ria.com складає від 40 до 70 тисяч доларів США або від 1 до 1,6 млн. грн., тобто майже в 20-30 разів дорожче, ніж зазначено в декларації.

Різниця між задекларованим і отриманим доходом складає понад 1 млн. грн. Зазначене правопорушення  підпадає під дію статті 366-1 Кримінального Кодексу - декларування недостовірної інформації.

Ст. 366-1 Подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції", або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації -

караються штрафом від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Відповідальність за цією статтею за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації стосовно майна або іншого об’єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Станом на 31.12.2018 року прожиткових мінімумів для працездатних осіб складав 1921 грн., 250 мінімумів відповідно складало  480 250 грн.

У 2018 році Лещенко В.М. не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції у встановлений законом строк про суттєві зміни у майновому стані, а саме, про придбання 07.08.2018 року земельної ділянки площею 55 977 м2, вартістю 188 256 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня 2018 року. Таким чином, Лещенко В.М. своїми діями порушив ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», чим скоїв правопорушення пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Перевірити зазначені відомості можна шляхом отримання інформації з ГУ Держспоживслужби в Запорізькій області, територіального органу Держгеокадастру України, а також співставлення з даними, розміщеними на сайті НАЗК.

Далі буде...