• Главная
  • Новости
  • Вся правда про забруднювачів навколишнього природного середовища. Те, чого Вам ніхто не розкаже про «Запорізький абразивний комбінат».

Вся правда про забруднювачів навколишнього природного середовища. Те, чого Вам ніхто не розкаже про «Запорізький абразивний комбінат».

Так склалося, що Запоріжжя стало одним з найбільших промислових центрів України. В регіоні діє велика кількість потужних підприємств, діяльність яких не могла не відбитися на навколишньому середовищі. Серед славнозвісних підприємств є ПАТ «Запорізький абразивний комбінат», про яке далі піде мова.  Продукція комбінату займає міцну позицію на ринку. Підприємство є єдиним виробником шліфувальних матеріалів в Україні, і одним з найбільших виробників абразивів в Східній Європі. Серед основних споживачів продукції комбінату - фірми Німеччини, Італії, США, Японії, Австрії, Польщі, Чехії, Росії та інших країн.

Підприємство спеціалізується на виробництві вогнетривких фракцій: карбіду кремнію, карбіду бору, електрокорунду нормального - для забезпечення потреб вогнетривкої промисловості.

Крім того, комбінат виробляє шліфувальні матеріали з електрокорунду нормального у вигляді зерна, порошків, шліфувальні матеріали з карбіду кремнію чорного у вигляді зерна, порошків, мікропорошків і спеціальних вогнетривких фракцій; карбід кремнію металургійної якості у вигляді фракцій; тугоплавкі матеріали, нітрид бору та багато іншого.

Але яку ціну за неймовірний успіх комбінату доводиться платити мешканцям регіону та безпосереднім працівникам заводу?

Почнемо з того, що Приватне акціонерне товариство «Запорізький абразивний комбінат» є одним із найбільших забруднювачів навколишнього природного середовища не тільки Запоріжжя, але і всієї Запорізької області.

Виробничі потужності комбінату, які розташовані на території Шевченківського району міста за адресою: м. Запоріжжя, вул. Олексія Поради, 44.

На підприємстві велика кількість стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, які взагалі не обліковані в їх інвентаризації, що призводить до безконтрольного наднормового викиду таких особливо небезпечних речовин в атмосферне повітря, як дисперсний пил (канцероген), що викликає онкологію та вражає органи дихання, аміак, що вражає органи дихання,  діоксид сірки, що вражає органи дихання, діоксид вуглецю, що вражає органи дихання.

Уявіть, цим щодня дихають працівники підприємства та вимушено отруюються мешканці Шевченківського району Запоріжжя.

Але підприємство має в своїй шафі дуже багато великих і небезпечних скелетів, про які має дізнатись громадськість та правоохоронці.

Тримати пальму першості підприємству вдається не за рахунок кваліфікованих працівників та обладнання або впровадженням систем управління якістю.

Менеджмент підприємства залишається далеко за межами сучасних методів та стандартів управління та знаходиться на рівні 90-х років минулого століття.

До персоналу керівники ставляться дуже зневажливо, повністю нехтуючи як нормами моралі, так і вимогами техніки безпеки на виробництві. Санітарно-епідеміологічний стан виробництва також ніяк не відповідає вимогам сучасних європейських стандартів.

Заробітна плата у пересічних працівників настільки низька, що молодий кадровий резерв просто не йде на підприємство. Середній вік працівників 50-60 років, багато тих, хто вже досяг 70 та навіть 80 річної межі, які працюють на підприємстві понад 30 років, та просто не мають об’єктивної можливості знайти більш високооплачувану роботу, а тому живуть та працюють в нелюдських умовах.

Будь-яка критика керівництва на підприємстві є неприпустимою та стовідсотково приводить до звільнення працівника з посади.

Яскравим прикладом цього є звільнення начальника управління економічної безпеки комбінату Діордієва Сергія Івановича.

Але апогей цієї історії в тому,  що на підприємстві просто культивується та заохочується повна зневага та нехтування до правоохоронних та контролюючих органів, а головним прикладом тому є відповідна зухвала поведінка голови правління Анатолія Берези.

Але повернемось до причин, яким зобов’язаний комбінат своєму успіху.

Єдине, чим завдячує абразивний комбінат незмінною першістю в реалізації продукції в світі та багаторічною чергою за нею є те, що інші країни просто не бажають впроваджувати на своїх територіях надзвичайно небезпечне виробництво для довкілля та життя і здоров’я людей.

Виявляється, розвинені країни дбають про своє довкілля та громадян, а Україна тільки усвідомлює всю небезпеку такої бездіяльності.

Отже, враховуючи, що формально Приватне акціонерне товариство «Запорізький абразивний комбінат» код ЄДРПОУ 00222226 декларує впровадження управління якістю ISO 9001: 2015 закликаємо небайдужих іноземних партнерів підприємства, працівників посольств країн імпортерів замовити проведення глибокого аудиту комбінату на предмет дотримання задекларованих стандартів.