Хто вдягає військових та "підшиває" країну...

У минулому році ми запустили низку статей про корупційні зв'язки керівництва ДФС на чолі з Юліаною Козаченко. В той час виплило ім'я запорізького бізнесмена Олега Мітрохіна, власника торгово-швейного об'єднання ТОВ "МІК".

У квітні поточного року на сторінках популярних інтернет-видань опубліковано результати журналістських розслідувань стосовно поставок ТОВ «МіК» військової форми Міністерству оборони України:

Журналістам вдалось з'ясувати, що ТОВ «МіК» постачало Міністерству оборони військову форму значно дорожче від собівартості.

Виявляється, у жовтні 2014 року Міністерство оборони України та  ТОВ «МіК» підписали угоду на поставку  8 тисяч комплектів літніх польових костюмів на загальну суму 4,8 млн. грн. Як встановило слідство, фірма лише виступала посередником, а не відшивала держзамовлення власними силами. ТОВ «МіК» закуповувало тканину у ПАТ «Черкаський шовковий комбінат» за ціною 25 грн. за погонний метр.

Відшивом літніх польових костюмів з цієї тканини займалися «Українське товариство організації глухих» і Недарижащанська виправна колонія. Безпосередня  робота за один комплект коштувала від 70 до 130 грн. Для виготовлення одного костюму витрачалося не більше п’яти погонних метрів тканини.   Виходячи з цього, загальна вартість однієї форми становила близько 190-255 гривень, однак Міноборони купувало її за ціною від 462 до 594 грн.

У 2015 році Генеральною прокуратурою України за даним фактом було розпочато кримінальне провадження за фактом привласнення службовими особами ТОВ «МІК» грошових коштів держави, ухилення від сплати податків, а також легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом. Доля кримінального провадження нам не відома, але є підстави вважати, що бізнесмену вдалося «домовитись» з керівництвом прокуратури.

Окрім подвійної «накрутки» вартості комплекту форми, основним її недоліком є невідповідність стандартам безпеки. Неодноразово від військових поступали скарги, що тканина плавиться біля багаття. За нашою інформацією, це викликано тим, що при виготовленні форменого одягу замість «Тканини бавовняної змішаної з синтетичними волокнами» використовувалась «Тканина з синтетичних волокон, змішана з бавовною».

На територію України зазначену тканину імпортують пов’язані з Олегом Мітрохіним компанії:

  • ТОВ "МІК ІМПОРТ" (код ЄДРПОУ 41737417);
  • ТОВ "МІК ТРЕЙДОПТ" (код ЄДРПОУ 41737375);
  • ТОВ "ТД "МІК ТРЕЙД" (код ЄДРПОУ 40262134).

Завезення товарів здійснюється у великих об’ємах, з порушенням законодавства шляхом подання митниці ДФС документів, які містять неправдиві відомості про найменування товарів, їх кількості, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно УКТЗЕД та його митної вартості.

Завдяки корупційним зв’язкам з керівництвом ДФС Запорізької області зазначені порушення залишаються без покарання, а до бюджету країни не поступають багатомільйонні суми.