• Главная
  • Новости
  • Голова правління ПрАТ «Запоріжабразив» Береза А.В. майже усе майно записав на дружину

Голова правління ПрАТ «Запоріжабразив» Береза А.В. майже усе майно записав на дружину

В ході журналістського розслідування присвяченого діяльності Берези А.В. на посаді голови правління «Запоріжабразив» ми з’ясували, що його дружина Береза Світлана Василівна є депутатом Київської обласної ради 7-го скликання від політичної партії "Опозиційний блок".

Отже, згідно діючого законодавства Світлана Василівна є суб’єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та повинна щорічно подавати декларацію.

За даними декларації за 2018 рік нерухомість сім'ї депутата складає:

  • шість житлових будинків, загальною площею 1 182,2 метрів квадратних, розташованих у Києво-Святошинському районі Київської області;
  • тринадцять земельних ділянок, загальною площею 15 043 метрів квадратних, розташованих у Києво-Святошинському районі Київської області;
  • дві квартири, одна 197,3 метрів квадратних у м. Києві, друга 86,48 метри квадратних у м. Запоріжжі.

На наш погляд, вражаюча кількість нерухомості, у одному з престижних районів держави, тож не дивно, що депутат забула задекларувати нерухомість чоловіка, яка знаходиться у м. Запоріжжі та Запорізькій області:

  • дві земельні ділянки площею 761 та 842 метрів квадратних, розташовані у с. Улянівка, Вільнянського району, Запорізької області;
  • квартиру у м. Запоріжжі площею 75,38 метрів квадратних.

Зазначені факти можуть свідчити про вчинення Березою Світланою Василівною кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 366-1 Кримінального Кодексу України - декларування недостовірної інформації.

Ст. 366-1 Подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції", або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації –

караються штрафом від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Відповідальність за цією статтею за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації стосовно майна або іншого об’єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Станом на 31.12.2018 року прожиткових мінімумів для працездатних осіб складав 1921 грн., 250 мінімумів відповідно складало  480 250 грн.

Перевірити зазначені відомості можна шляхом отримання інформації з територіального органу Держгеокадастру України, та співставленням її з даними, розміщеними на сайті НАЗК.