• Главная
  • Новости
  • Чи буде скасовано непрозорий тендер на будівництво каналу між Азовом та Молочним лиманом?

Чи буде скасовано непрозорий тендер на будівництво каналу між Азовом та Молочним лиманом?

Приазовським національним природним парком 19 вересня 2018 року на офіційному майданчику системи публічних закупівель «ProZorro»‎ було розміщено оголошення про проведення відкритих торгів з будівництва з’єднувального каналу для відновлення водного сполучення Азовського моря з Молочним лиманом, вартість робіт склала 56 608 818 грн.

Участь у відкритих торгах взяв лише один учасник – ТОВ «Бердянськбудтрест».

Відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі», 28 вересня 2018 року відкриті торги були відмінені у зв’язку із поданням для участі в них менше двох тендерних пропозицій.

Однак у той же день, 28 вересня 2018 року, оголошення про проведення торгів з будівництва з’єднувального каналу було розміщене на «ProZorro» повторно. При чому, оголошення про проведення повторних торгів розмістили на 19 хвилин раніше, ніж рішення про відміну першого тендеру.

Тендерні пропозиції для участі у повторному тендері подали вже два учасника – знову ТОВ «Бердянськбудтрест» та новий учасник ТОВ «ЗИП-ГРУПП». Переможцем відкритих торгів цілком очікувано було визнано ТОВ «Бердянськбудтрест».

Проте ми вирішили ближче познайомитись з конкурентом ТОВ «Бердянськбудтрест», і знайшли таку інформацію:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ЗИП-ГРУПП» було засноване у 2007 році, директором підприємства на час проведення тендеру був Мотроненко Андрій Григорович.

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ТОВ «ЗИП-ГРУПП» займається наступними видами діяльності:

- Код КВЕД 28.15 Виробництво підшипників, зубчастих передач, елементів механічних передач і приводів;

- Код КВЕД 25.11 Виробництво будівельних металевих конструкцій і частин конструкцій;

- Код КВЕД 25.29 Виробництво інших металевих баків, резервуарів і контейнерів;

- Код КВЕД 25.62 Механічне оброблення металевих виробів;

- Код КВЕД 45.31 Оптова торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів;

- Код КВЕД 46.19 Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту;

- Код КВЕД 46.41 Оптова торгівля текстильними товарами;

- Код КВЕД 46.52 Оптова торгівля електронним і телекомунікаційним устаткованням, деталями до нього;

- Код КВЕД 46.73 Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням;

- Код КВЕД 46.74 Оптова торгівля залізними виробами, водопровідним і опалювальним устаткованням і приладдям до нього;

- Код КВЕД 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля (основний);

- Код КВЕД 33.11 Ремонт і технічне обслуговування готових металевих виробів;

- Код КВЕД 39.00 Інша діяльність щодо поводження з відходами

Як бачите за видами господарчої діяльності, підприємство жодним чином не може виконувати роботи з розчистки будь-яких каналів, відповідно, мати в своєму штаті працівників потрібної кваліфікації та необхідне матеріально-технічне обладнання для виконання зазначених робіт.

Також, за інформацією «ProZorro», ТОВ «ЗИП-ГРУПП» жодного разу до зазначеного часу не брало участі у тендерних закупівлях, а отже, не має досвіду виконання аналогічних робіт.

За даними Реєстру дозволів, ТОВ «ЗИП-ГРУПП» також не має ліцензій та дозволів на провадження господарчої діяльності з будівництва об’єктів IV і V категорії складності (клас наслідків СС2, СС3).

Під час вивчення документів, поданих ТОВ «ЗИП-ГРУПП» у складі тендерної пропозиції, ми  зацікавилися кількістю наданих фірмою для розгляду тендерним комітетом файлів, оскільки їх було лише 4 довідки.

Так, в складі поданих ТОВ «ЗИП-ГРУПП» матеріалів відсутні обов’язкові документи, передбачені частиною 1 Інструкції з підготовки тендерної документації:

- Довідка про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід та які будуть залучені до виконання вимог договору (Додаток 2);

- Довідка про наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору (Додаток 2);

- Відсканована копія Статуту (п. 11 Інструкції);

- Ліцензія, дозвіл на провадження певного виду господарської діяльності, на роботи, які передбачені технічним завданням (п. 16 Інструкції).

Також ТОВ «ЗИП-ГРУПП» не надані підтвердження забезпечення тендерної пропозиції, які  передбачені частиною 2 Інструкції з підготовки тендерної документації:

Враховуючі всі виявлені порушення, замовник в особі Приазовського національного природного парку повинен був відхилити тендерну пропозицію ТОВ «ЗИП-ГРУПП», відповідно до вимог ч. 1 ст. 30 Закону України «Про публічні закупівлі».

У зв’язку з тим, що для участі у відкритих торгах були подані пропозиції лише двома учасниками – ТОВ «ЗИП-ГРУПП» та ТОВ «Бердянськбудтрест», а тендерна пропозиція ТОВ «ЗИП-ГРУПП» не відповідає умовам тендерної документації та повинна була бути відхилена у зв’язку із невідповідністю кваліфікаційним критеріям, установленим ст.16 Закону «Про публічні закупівлі», та ненаданням забезпечення тендерної пропозиції, дві обов’язкові вимоги зазначені замовником, відповідно, рішенням тендерного комітету торги повинні були бути відмінені за п. 1 ст. 31 зазначеного Закону.

Таким чином, як бачимо, відкриті торги з виконанню робіт з будівництва з’єднувального каналу для відновлення водного сполучення Азовського моря з Молочним лиманом мають всі ознаки узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів. Тендерним комітетом Приазовського національного природного парку незаконно визнано переможцем ТОВ «Бердянськбудтрест», відповідно, договір про закупівлю робіт за державні кошти від 09.11.2018 року № 46, укладений між Приазовським національним природним парком в особі директора Валовика Д.І. та ТОВ «Бердянськбудтрест» в особі Гаманці Д.М.,  є не дійсним.

А отже, грошові кошти в сумі 2 903 350 грн. були перераховані Приазовським національним природним парком на розрахунковий рахунок ТОВ «Бердянськбудтрест» безпідставно.

Комментарии  

0 # Выборы скоро 04.06.2019 18:38
DAF
Почему не пишете что это фирма Валентирова и Панамарева? Валентиров приватизировал молочный лиман
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать