Докази знищення тварин зоопарку "Таврія"

Продовжуючи тему знищення тварин в зоологічному парку «Таврія», доповнимо попередні публікації новими цікавими фактами. Як вже зазначалось, мова йде про об’єкт природно-заповідного фонду місцевого значення загальною площею 290 гектарів, який розташований на території Новомиколаївського району Запорізької області.

Отже, журналістам редакції, в рамках проведення журналістського розслідування, вдалось роздобути цікавий документ – «Акт обліку диких копитних тварин на території об’єкту природно-заповідного фонду місцевого значення «Зоологічний парк «Таврія». Документ датований 11 листопада 2015 року. Згідно вказаного документу, ще в 2015 році на території Зоологічного парку мешкали такі дикі копитні тварини:

1. Олень шляхетний – 13 особин. З   них:

-       Самців   – 5 особин

-       Самиць   – 6 особин

-       Телят   – 2 особини.

2. Олень плямистий – 14 особин. З них:

-       Самців – 3 особини

-       Самиць – 7 особин

-       Телят – 3  особини.

3. Лань європейська – 47 особин. З них:

-       Самців – 15 особин (2 сайки)

-       Самиць – 17 особин

-       Телят – 15 особин.

4. Кінь Пржевальського –  38 особин.

Виходячи з цього переліку стає зрозумілим, що вже в 2015 році на території Парку були відсутні бізони та муфлони, які були цинічно знищені. На сьогоднішній день  повністю знищено і поголів’я оленів в кількості 27 особин.

Дивним чином на території Парку ще залишились Коні Пржевальського та лані, які належним чином не забезпечуються харчуванням, що призводить до зменшення їх популяції. Ситуація, на наш погляд, критична та потребує негайного втручання.

Ми повинні пам’ятати, що ми, в першу чергу, люди, а тому є відповідальними за тих, кого приручили. Саме людям притаманна відповідальність та любов до природи. Ті, хто знищує тварин, морить їх голодом є злочинцями.

Ми вже закликали голів Новомиколаївської селищної радою та Тернуватської сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області невідкладно поставити на порядок денний наступної сесії питання про погодження створення нового об’єкту природно-заповідного фонду загальнодержавного значення зоологічний парк «Таврія» із створенням окремої юридичної особи.

Крім цього було направлене клопотання до Тернуватської сільської ради і Запорізькою обласною державною адміністрацією. Але, нажаль, депутати самоусунулись від виконання покладених на них законом природозахисних обов’язків.

Як нам стало відомо,  голова Тернуватської сільської ради Олександр Євгенович Бабанін вибрав протилежний вектор діяльності.

Він навіть не поставив питання про погодження створення нового об’єкту природно-заповідного фонду загальнодержавного значення зоологічний парк «Таврія» із створенням окремої юридичної особи на порядок денний сесії, а заявив, що буде проводити громадські слухання з цього питання. Як відомо, за результатами громадських слухань не настають юридичні наслідки. Тому позиція Бабаніна є віроломною та меркантильною. Очевидним стає той факт, що він діє виключно в інтересах ПрАТ «ЗАЗ», яке прагне продати землю китайцям та перетворити заповідний об’єкт на ферму сайгаків.  Доля диких тварин зоопарку давно вирішена – вони підлягають знищенню.

Таким чином, закликаємо керівництво Запорізької області, правоохоронців, громадськість негайно втрутитись у вирішенні цього болючого для регіону питання та все ж ініціювати перед Мінприроди та президентом України  нового об’єкту природно-заповідного фонду загальнодержавного значення зоологічний парк «Таврія» із створенням окремої юридичної особи.  Вкрай необхідно вжити заходи для проживання тварин в нормальних умовах, вирішити питання їх утримання та харчування.

Комментарии  

0 # RE: Докази знищення тварин зоопарку "Таврія" 07.06.2019 08:19
Иван
А кто с тех кто писал подобный бред была этом заповеднике и от кого вы получили подобные данные???
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать