• Главная
  • Новости
  • Понад 70 млн гривень привласнили посадовці та бізнесмени на тендерах у Мелітополі: оборудки з бюджетними коштами тривають

Понад 70 млн гривень привласнили посадовці та бізнесмени на тендерах у Мелітополі: оборудки з бюджетними коштами тривають

Продовжуємо цикл наших журналістських розслідувань у сфері публічних закупівель. Сьогодні розповімо про результати співпраці чиновників Мелітопольської міської ради та бізнесменів з міста Дружківка Донецької області.

На сьогодні Управлінням житлово-комунального господарства Мелітопольської міської ради Запорізької області проводяться відкриті торги з публікацією англійською мовою з надання послуг з поточного ремонту дорожнього одягу та покриття доріг, тротуарів вулично-дорожньої мережі, прибудинкових територій та внутрішньоквартальних проїздів м. Мелітополь, вартістю 51 млн. грн. Тендерні пропозиції подані двома учасниками, а саме - ТОВ «Перша спеціалізована будівельна компанія» та ТОВ «АБЗ Промбуд».

За інформацією сервісу моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів ОpenData, ТОВ «Перша спеціалізована будівельна компанія» зареєстроване 3 березня 2017 року, за адресою: місто Дружківка Донецька область. За даними майданчика «Prozorro», на території Запорізької області підприємство 12 разів брало участь у тендерних закупівлях, з них жодного разу не було визнане переможцем. Скидається на те, що ТОВ «Перша спеціалізована будівельна компанія» завжди виступало підставним учасником для двох інших компаній з міста Дружківка.

Йдеться про Приватне підприємство «АБЗ» та ТОВ «АБЗ Промбуд», обидва підприємства зареєстровані за однією адресою: Донецька область, місто Дружківка, вул. Московська, буд. 179 та мають одного директора - Колоса Сергія Олександровича.

Ймовірно, завдяки корисним зв’язкам у коридорах Мелітопольської мерії та вмінню «бути вдячними» бізнесмени досягли чималих успіхів у освоєнні бюджетних коштів. Протягом 2017-2018 років ПП «АБЗ» на території Запорізької області було визнане переможцем у 142 тендерах на загальну суму понад 262 млн. грн.

У 2017 році ПП «АБЗ» перемогло у 80 тендерах на загальну суму понад 140 млн. грн.

У 2018 році ПП « АБЗ» перемогло у 62 тендерах на загальну суму понад 122 млн. грн.

Основні види виконаних підприємством робіт у 2018 році наступні:

- Капітальний (поточний) ремонт доріг, тротуарів - 39 тендерів, вартістю понад 70 млн. грн. Замовником 33 тендерів на суму понад 63 млн. грн. виступило Управління житлово-комунального господарства  Мелітопольської міської ради Запорізької області, замовником ще 5 тендерів, вартістю 5,4 млн. грн., виступила Кирилівська селищна рада Якимівського району Запорізької області.

- Інші 23 тендера, вартістю понад 52 млн. грн., пов’язані з виконанням робіт з реконструкції каналізації та ремонтом фасадів та покрівель навчальних закладів. Основним замовником робіт виступив Відділ капітального будівництва Мелітопольської міської ради – 7 тендерів, загальною вартістю понад 42 млн. грн., ще 9 тендерів на суму понад 6 млн. грн. замовило Управління житлово-комунального господарства Мелітопольської міськради.

Під час проведення відкритих торгів за участю вказаних підприємств були допущені численні порушення чинного законодавства, що не залишилися поза увагою правоохоронців.  Мелітопольським ВП ГУНП в Запорізькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42017081280000224 від 22.12.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України за фактами незаконного проведення посадовими особами виконавчих органів Мелітопольської міської ради процедур закупівель за бюджетні кошти та перерахування бюджетних коштів на адресу ПП «АБЗ» за виконання робіт з реконструкції каналізаційних колекторів та мереж.

Слідством встановлено, що посадові особи виконавчих органів Мелітопольської міської ради та ПП «АБЗ», у період з липня 2016 по січень 2018 року, за результатами 14 відкритих торгів з реконструкції каналізаційних колекторів у м. Мелітополі уклали фіктивні договори та привласнили бюджетні кошти.

Роботи з реконструкції каналізаційних колекторів на території м. Мелітополя виконувались КП «Водоканал» Мелітопольської міської ради без оформлення будь-яких договірних відносин за рахунок трудових та матеріальних ресурсів цього комунального підприємства, а виділені на виконання вказаних робіт бюджетні кошти в подальшому безпідставно перераховувались на розрахункові рахунки ПП «АБЗ», з яким відділом капітального будівництва Мелітопольської міськради укладались відповідні договори вже після фактичного виконання робіт. 

Слідством доведено привласнення посадовими особами Мелітопольської міської ради та ПП «АБЗ» бюджетних коштів у сумі понад 70 млн. грн.

Протягом 2018 року організатори схеми використовували ТОВ «АБЗ Промбуд» як «запасний варіант». Відповідно, вказане підприємство було визнане переможцем у 16 тендерах, на загальну суму понад 39 млн. грн. Всі замовники територіально знаходяться у м. Мелітополь та Мелітопольському районі.

У поточному році у зв’язку з тим, що ПП «АБЗ» зусиллями правоохоронців було «виведене з гри», для участі у відкритих торгах почали використовувати ТОВ «АБЗ Промбуд».

На сьогодні ТОВ «АБЗ Промбуд» визнане переможцем відкритих торгів з реконструкції каналізаційного колектору по вул. Інтеркультурній від вул. Будівельної до вул. Академіка Корольова у м. Мелітополі, вартість робіт складає 7 661 999 грн., замовником робіт виступив Відділ капітального будівництва Мелітопольської міськради.

Згідно із висновком моніторингу Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області, опублікованому 6 березня 2019 року (ID: UA-M-2019-02-28-000005), під час вивчення матеріалів закупівлі підрядних робіт по об’єкту «Реконструкція каналізаційного колектору по вул. Інтеркультурній від вул. Будівельної до вул. Академіка Корольова у м. Мелітополі Запорізької області» встановлено порушення законодавства в частині не відхилення замовником тендерної пропозиції.

Комментарии  

0 # странно,что такой инфы нет в СМИ МЕлитополя 11.06.2019 15:53
Кива
Поразительно,если есть доказательства,то почему нет этой информации в СМИ МЕлитополя? Мэр и его замы уже вострят лижы в Киев,надеясь как то спрыгнуть от ответственности.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать