Таємниці Приазовського національного природного парку

В поле нашого зору потрапили факти стосовно Приазовського національного природного парку. Вважаємо, що ця інформація заслуговує уваги наших постійних читачів та, звісно, правоохоронців.

Напевно, для початку потрібно познайомити  читачів з даним об’єктом. Якщо посилатись на Закон, то згідно ст. 7 Закону України «Про природно-заповідний фонд» землі природно-заповідного фонду - це ділянки суші і водного простору з природними комплексами та об’єктами, що мають особливу природоохоронну, екологічну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність, яким відповідно до закону надано статус територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Також існує ст. 4, 53 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» Приазовський національний природний парк взяв на себе охоронне зобов’язання № 399, згідно якого під його охороною опинилося 78 126, 92 га земель, а також Парк зобов’язався провести відмежування території парку в натурі, оформлення його природоохоронною наочністю, нанесення на планово-картографічні матеріали.

Крім того, є Положення, яким начебто керується зазначений об’єкт. Згідно чинного документу, а саме деяких його пунктів, парк є бюджетною, неприбутковою, природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою і входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється, як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання.

Також слід згадати п.1.7 Положення про Приазовський національний природний парк, яким визначено, що право Парку на постійне користування земельними ділянками оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Згідно з п.1.8. Межі земельних ділянок, що перебувають у користуванні Парку встановлюються в натурі (на місцевості) та закріплюються межовими знаками в порядку, визначеному законодавством. Відомості про межі, цільове призначення, оцінку, угіддя земельних ділянок, що перебувають у користуванні Парку та про обмеження в їх використання вносяться до Державного земельного кадастру у встановленому законодавством порядку та обов’язково враховуються при реконструкції та розвитку прилеглих територій.

Що ж відбувається насправді?

Нам вдалося з’ясувати, що Парк протягом вже майже 10 років грубо ігнорує взяті на себе зобов’язання та взагалі не виконує вимоги законодавства щодо встановлення меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

Ви тільки уявіть,  територія розміром 78 126, 92 га земель взагалі не оформлена у відповідності із законом, за неї не сплачується земельний податок, який має надходити у місцевий бюджет.

Отже, природоохоронна установа, яка покликана захищати власноруч  протягом десятиріччя спричиняє місцевому бюджету мільйонні збитки.

Та найцікавіше інше. Парк має власну службу державної охорони природно-заповідного фонду, яка відповідно до статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення має право складати протоколи про адміністративні правопорушення за частиною другою, четвертою і п'ятою статті 85, статті 90, 91 КУпАП.

Згідно цих повноважень служба охорони Парку активно користується та щоденно складає на фізичних осіб від 5 до 10 протоколів про адміністративне правопорушення та направляє їх до суду, про що свідчить єдиний реєстр судових рішень.

Під час складання протоколу про адміністративне правопорушення служба охорони зобов’язана прописувати час, місце та суть адміністративного правопорушення. Місцем скоєння адміністративного правопорушення вказується «на території господарської зони НПП», але межі цієї території у встановленому законом порядку не визначені. Отже є всі правові підстави вважати, що відсутнє місце скоєння адміністративного правопорушення, а значить в діях особи відсутній і склад адміністративного правопорушення.

Таким чином, достовірно знаючи, що межі Приазовського національного природного парку не визначені в натурі, службові особи Парку, виконуючи функцію правоохоронного органу,  умисно перевищують свої службові повноваження та незаконно притягують до адміністративної відповідальності щоденно від п’яти до десяти осіб, грубо порушуючи їх права визначені Конституцією України.

Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 22.12.2010 року № 23-рп/2010 адміністративна відповідальність в Україні та процедура притягнення до неї ґрунтується на конституційних принципах і правових презумпції, в тому числі, і закріпленої в статті 62 Конституції України презумпції невинності.

Така позиція Конституційного Суду України відповідає і правовим позиціям

Європейського Суду з прав людини (далі - ЄСПЛ), практика якого при розгляді справ судами в обов'язковому порядку використовується як джерело права відповідно до статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини ».

На наш погляд, в таких діях службових осіб Приазовського національного природного парку вбачаються ознаки кримінального правопорушення передбаченого ст. 365 Кримінального кодексу України, за яке передбачена відповідальність у вигляді реального позбавлення волі.

Такий стан речей створив велику соціальну напругу у мешканців Кирилівської об’єднаної територіальної громади, які сьогодні не мають можливості реалізувати свої конституційні права. Працівники Парку просто позбавили їх можливості рибалити, навіть на один гачок та проводити дозвілля  на території водного об’єкту в двокілометровій зоні від берегу Азовського моря.

В той же час, мешканці смт. Кирилівка повідомляють, що самі працівники Нацпарку сітками виловлюють рибу на території, яку покликані захищати від браконьєрства. Ситуація може закінчитися сутичками з працівниками Нацпарку.

Враховуючи викладене, просимо правоохоронців звернути увагу на викладені відомості та вжити невідкладних заходів реагування з метою зняття соціальної напруги та поновлення Конституційних прав незаконно притягнутих до відповідальності людей.

На це питання також звертаємо увагу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та чекаємо рішучих дій.

Комментарии  

0 # RE: Таємниці Приазовського національного природного парку 14.06.2019 14:22
Кирилловка
Браконьеры вперёд!!! Все грабить парк
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
0 # RE: Таємниці Приазовського національного природного парку 15.06.2019 10:17
Приватизация
Валентиров приватизировал весь берег. Песок его, Рыба его, Мотыль он добывает. Все под ним.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать