• Главная
  • Новости
  • «Радіоактивний людський фактор» Запорізького залізорудного комбінату

«Радіоактивний людський фактор» Запорізького залізорудного комбінату

Інсайдерам редакції стало відомо, що ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат» в травні цього року намагалось відвантажити на одне із металургійних підприємств Запоріжжя вагон радіоактивного металобрухту.

Завдяки швидким оперативним діям промислового підприємства, радіаційну загрозу було нівельовано та вжиті всі необхідні заходи безпеки. Постраждалі відсутні.

Оскільки останнім часом почастішали випадки вивозу радіоактивних речовин із зони відчуження, це наштовхує на роздуми. Зокрема, прикордонники  спільно з співробітникам Національної поліції підносять інформацію, що продовжують здійснювати активні заходи по недопущенню вивезення із зони відчуження та накопичення в контрольованих прикордонних районах радіоактивно забрудненого металобрухту. Але, як ми знаємо, майже у всіх життєвих правилах є місце виключенню і «людському фактору». Хоча Чорнобильську зону намагаються тримати «під ковпаком», зробивши її закритою територією,  та це не лишає чудових можливостей для браконьєрів і контрабандистів. Тиха і безлюдна зона відчуження стала клондайком для мародерів. Все, що залишили в лічені години після вибуху, ці тридцять років розходиться країною. Радіоактивні будматеріали, метал, деревина... За ці роки - хоч як не дивно - наслідки тієї катастрофи стали ще ближче. Частка Чорнобиля сьогодні може опинитися поряд із кожним з нас.

Чиновникам добре відомо, що забруднений радіацією метал перенаправляють на заводи, але заплющують очі на проблему. Відомо, що небезпечний брухт збирають просто у зоні відчуження чорнобильської АЕС, після чого залізо проходить багатоступеневу обробку, а потім його продають на переплавку вітчизняним металокомбінатам.

Виникає слушне питання, яким чином до  ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат» потрапив  радіоактивний металобрухт? В цьому питанні ми радимо детально розібратись правоохоронцям та екологам.

Комментарии  

0 # Брыль 10.07.2019 17:48
Опек
Срыль подался в бега
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать