• Главная
  • Новости
  • Нові «ЛИЦА» в політиці, вибори ВРУ та «дерибан» парків Запоріжжя

Нові «ЛИЦА» в політиці, вибори ВРУ та «дерибан» парків Запоріжжя

Редакцією вже повідомлялось про наявність ініціативи створення нових об’єктів природо-заповідного фонду загальнодержавного значення «парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Центральний парк культури та відпочинку «Дубовий гай» та «Парк Перемоги».

https://important.com.ua/news/1692-parku-pamyatniku-sadovo-parkovogo-iskusstva-park-pobedy-byt

https://important.com.ua/news/1685-chi-znishchat-deputati-dubovku

https://important.com.ua/news/1679-dubovij-gaj-pid-zagrozoyu-rejderskogo-zakhoplennya

З власних джерел нам стало відомо, що відповідні ініціативи щодо заповідання зазначених об’єктів на державному рівні підтримані Запорізькою обласною державною адміністрацією та направлені на погодження до Запорізької міської ради.

До сьогодні погодження Запорізької міської ради не отримано. Крім того, стала відома кулуарна позиція з цього питання голови комісії з питань комунальної власності, ресурсів, приватизації, архітектури та земельних відносин Ігоря Чумаченка.

Так, І.Чумаченко в кулуарах повідомив, що він особисто категорично проти того, що земля двох зазначених парків перейде з юрисдикції Запорізької міської ради до держави.

Аналогічної позиції дотримується і начальник Управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради Глеб Золотарьов.

Так чому ж міська влада не хоче заповідати парки?

Виявляється, що в разі заповідання об’єкту на загальнодержавному рівні охоронні зобов’язання, згідно Закону, перейдуть новій, окремо створеній установі ПЗФ, що фінансуватиметься з державного бюджету України.

Як бачимо, Запорізьку міську владу не цікавить питання створення нових робочих місць в Запоріжжі, додаткове поповнення місцевого бюджету за рахунок земельного податку та податку на доходи фізичних осіб, що працюватимуть в цих установах, багатомільйонна економія місцевого бюджету на утримання парків, а головне, їм не цікаво захистити від «дерибану» таку привабливу землю в межах міста та залишити її наступним поколінням.

Сьогодні «Дубовий Гай» та «Парк Перемоги» взагалі ніяк не охороняються на державному рівні. Рішенням сесії міської ради землі парків безперешкодно можуть бути передані у власність чи користування приватним юридичним або фізичним особам. Очевидно, що деякі окремі особи домагаються саме цього. Тобто, подальшу долю землі в парках міста вирішуватимуть депутати та посадовці ЗМР. Зовсім не факт, що в найближчому майбутньому парки залишаться парками, а не перетворяться в розважальні центри та приватні готелі.

Позиція протидії ініціативі заповідання вказаних важливих об’єктів для Запоріжжя з боку Ігоря Чумаченка та Гліба Золотарьова свідчить про намагання знищити місця відпочинку городян та перетворити їх в комерційні проекти.

Публічна позиція Чумаченка, де він себе піарить на всіх громадських та соціальних заходах не відповідає дійсності. Пам’ятайте, дитячі майданчики він зводив не за власний кошт, а за кошти платників податків. Поява Чумаченка на відкритті соціальних об’єктів є лише піаром та спробою завоювати голоси, проникнути до Верховної Ради України.

Відкритий саботаж створення нових об’єктів природо-заповідного фонду  в Запоріжжі Ігорем Чумаченком не тільки не співпадає, але і прямо суперечить інтересам містян, суперечить Закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року»,  взятими Україною зобов’язань в рамках підписання «Угоди про АСОЦІАЦІЮ між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони», інтересам міського бюджету. Чумаченку не потрібно в Європу.

Отже, давайте бути пильними, проявляти ініціативу та відповідальність під час вибору депутатів, що представлятимуть Запоріжжя у ВРУ.