• Главная
  • Новости
  • Новий керівник Запоріжабразива – професійний менеджер чи досвідчений правопорушник?

Новий керівник Запоріжабразива – професійний менеджер чи досвідчений правопорушник?

З наших попередніх публікацій Вам вже відомо про призначення Василькова Валерія Олександровича новим головою правління   ПрАТ «Запорізький абразивний комбінат».

В дотримання своїх обіцянок відстежувати подальшу долю комбінату, ми з’ясували, що першою відповідальною посадою Валерія Олександровича був пост директора ЗАТ “Бринкфорд”, засновниками якого були Микола Мартиненко та Давид Жванія, де він працював до 2008 року.

У цей період компанія „Брінкфорд” виступала посередником ДП НАЕК „Енергоатом” з поставок та вивозу відпрацьованого ядерного палива. За допомогою незаконних схем ЗАТ “Бринкфорд” як посередник отримав 118,4 млн. грн., а ДП НАЕК „Енергоатом”  всього 2,7 млн. грн., це був відвертий кримінал, але завдяки близьким стосункам Миколи Мартиненка та Давида Жванії з прем’єром Валерієм Пустовойтенко і президентом Леонідом Кучмою винні не були покарані.

Після набуття досвіду роботи в комерційній структурі, Василькова А.О. у серпні 2008 року наказом ДП «НАЕК «Енергоатом» було призначено на посаду керівника ВП «Атомкомплект». Як керівник ВП «Атомкомплект» ДП «НАЕК «Енергоатом», Васильков сприяв у проведенні «Енергоатомом» тендерних процедур на закупівлю товарно-матеріальних цінностей, виробником яких є товариство «Skoda JS», сприяв участі та перемозі зазначеного товариства у тендерних процедурах, які проводилися «Енергоатомом», уклав з представниками товариства «Skoda JS» контракти на поставку товарно-матеріальних цінностей для АЕС.

Результати роботи Василькова А.О. на зазначеній посаді на даний час розглядаються в суді. За даними САП Василькову інкримінується заволодіння коштами "НАЕК "Енергоатом" при укладенні та виконанні контрактів на постачання обладнання для вказаного підприємства від чеської компанії Skoda JS та укладенні й виконанні контракту між Skoda JS і компанією Bradcrest Investments SA.

Зокрема, за версією слідства, Васильков як директор «Атомкомплекту» у 2008-2012 роках підписав низку угод з чеською компанією Skoda JS із завищеними цінами загалом на € 6,4 млн, що становило від 10 до 20% від вартості обладнання.

Після отримання коштів за контрактами від «Енергоатома», Skoda JS перерахувала ці € 6,4 млн на рахунок панамської компанії Bradcrest Investment S.A., бенефіціарним власником якої, як стверджує сторона обвинувачення, є Мартиненко. Ці втрати «Енергоатома» на € 6,4 млн. підтверджено експертизою.

Як Ви помітили, всі призначення Василькова на посади напряму залежали від екс-нардепа Миколи Мартиненка, у період роботи в компанії “Бринкфорд” Мартиненко був її співвласником, під час роботи Валерія Олександровича у ВП «Атомкомплект» ДП НАЕК „Енергоатом”  Мартиненко був головою комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, членом колегії Міністерства палива та енергетики України (Міністерства енергетики та вугільної промисловості України).

Сьогодні, поки кримінальне провадження за фактом заволодіння грошовими коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» в особливо великому розмірі розглядається у Шевченківському районному суді м. Києва, Мартиненко, який після викупу акції став майже одноосібним власником ПрАТ «Запорізький абразивний комбінат» вирішив перевести свою довірену особу на посаду голови правління комбінату.

Враховуючі незаперечні таланти Василькова В.О. у побудові різних схем та,  враховуючи безумовну вірність своєму  покровителю,  ми впевнені, що результат не змусить себе чекати.

Далі буде…