• Главная
  • Новости
  • Будівництво каналу між Азовським морем та Молочним лиманом без проходження процедури ОВД. Продовження

Будівництво каналу між Азовським морем та Молочним лиманом без проходження процедури ОВД. Продовження

Під час подальшого вивчення питання щодо необхідності проведення процедури оцінки впливу на довкілля під час будівництва з’єднувального каналу між Азовським морем та Молочним лиманом, нам вдалося з’ясувати, що у липні 2018 року керівництво Приазовського національного природного парку зверталось до Міністерства екології та природних ресурсів України з метою отримати погодження встановлення тимчасової гідротехнічної споруди - геотуби на території Молочного лиману.

На свій запит Парк отримав відповідь щодо неможливості надання однозначного роз’яснення для отримання дозволу, у зв’язку з відсутністю характеристик, які б дозволили віднести геотубу до одного з типів гідротехнічних споруд.

Також у відповіді наголошено, що згідно статті 96 Водного кодексу України  розміщення, проектування, будівництво, реконструкція і введення в дію підприємств, споруд та інших об'єктів, що можуть впливати на стан води, без оцінки їх впливу забороняється.

Планова діяльність, пов’язана з проведенням прибережних робіт з метою усунення ерозії та будівельних робіт на морі, які призводять до зміни морського узбережжя, зокрема будівництво основних гідротехнічних споруд, підводні звалища ґрунтів, а також інші роботи на морі, крім експлуатаційних днопоглиблювальних робіт підлягає оцінки впливу на довкілля до прийняття рішення про провадження планової діяльності.

Ще раз зазначимо, що у документах, які були направлені на погодження до Мінприроди мова йшла про тимчасову гідротехнічну споруду геотубу, а відповідно технічної документації здійснюється будівництво складної гідротехнічної споруди – водозабірного наносовідвідного ківш-хвилелому.

Ковшові водозабірні споруди – це складана гідротехнічна споруда, з якої вода поступає  спочатку в розташований біля берега ківш (штучна затока). Ківш використовується для осадження наносів, а також для боротьби з льодовими перешкодами – шугою і глибинним льодом.

Щоб читачі зрозуміли розміри гідротехнічної споруди, яка будується, пояснюємо, що для її будівництва планується придбати 26,4 тисячі кубічних метрів бутового каменю із твердих скельних порід. Зазначаємо, загальна вартість каменю з доставкою складає понад 25 млн. грн., з цього матеріалу на вході в гирло каналу планують збудувати дві гідротехнічних споруди довжиною 140 метрів, шириною - 6 метрів і висотою 1,5 метра від води.

Ми вважаємо що посадові особи Приазовського національного природного парку не тільки порушили Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», а й вчинили службове підроблення та ще й ввели в оману керівництво Міністерства екології та природних ресурсів України.

Звертаємось до керівництва Державної екологічної інспекції у Запорізькій області з вимогою втрутитись у ситуацію у рамках своїх повноважень щодо здійснення державного контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів.

Комментарии  

0 # Валет 02.08.2019 17:14
Король мечей
Так Валентиров будет это строить или нет?
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
0 # Про вора валета 02.08.2019 19:49
Королю мечей
Валентиров ничего не строит, он пиздит, после проигрыша он уже не будет ни строить ни пиздить
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать