Вітряки Ахметова вбивають екосистему Приазов’я

Журналістами редакції отримано відомості із власних джерел про те, що деякі службові особи ТОВ «Вінд Пауер» (код ЄДРПОУ № 36168821) спричиняють велику шкоду екосистемі Запорізького регіону, систематично порушують умови дозволу на спеціальне водокористування та спричиняють державі збитки у великих розмірах. В зв’язку з отриманою інформацією, редакцією проведено власне журналістське розслідування з цього питання.

Нагадаємо, що ТОВ «Вінд Пауер» є власником двох надпотужних вітроелектростанцій, що розташовані між селами Приморський Посад та Ботієве Приазовського району Запорізької області.

Згідно державного реєстру, «Вінд Пауер» належить олігарху Рінату Ахметову. 

Чому ж він нехтує екологією регіону, де заробляє мільярди?

Можливо, Рінат Леонідович  розглядає Україну лише як сировинний плацдарм для отримання мільярдних прибутків переважно з українського бюджету. 

Стосовно доказів.

Згідно відомостей реєстру водокористувачів https://e-services.davr.gov.ua/site/permit-registry ТОВ «Вінд Пауер» має дозвіл на спеціальне водокористування № 87/ЗП/49д-17 від 31. 10.2017 року.  За метою водокористування товариство має питні, санітарно-гігієнічні та виробничі потреби.

З власних джерел нам відомо, що деякі посадові особи товариства в 2017 році умисно надали до Держводагентства у Запорізькій області документ з неправдивими відомостями про обсяги водокористування, а саме, клопотання про узгодження умов і одержання дозволу на спеціальне водокористування для діючих промислових, комунальних, транспортних і інших сільськогосподарських підприємств.

В зазначеному документі задекларовано господарчо-питне водокористування. Насправді свердловина № 1084-В здійснює забір води не 20 м3 за добу, а близько 300 м3.

Зазначена вода у великому обсязі вже декілька років використовується для виготовлення тисяч тонн бетонної суміші, яка в свою чергу використовується для встановлення надпотужних вітряків.

Таким чином, суттєво виснажується прісноводний артезіанський горизонт, знищується екосистема.

Крім того, при таких обсягах водокористування потрібно отримувати ліцензію на користування надрами та сплачувати відповідні збори. Згідно дозволу, товариству встановлено ліміт на забір води 7,81 тис.м3/рік, який воно перевищило в сотні разів.

Рентна плата взагалі є сміхотворною. Підприємство, що заробляє мільярди на українській природі сплатило 4 778 грн. в 2018 році та 960 грн. в 2019 році.

Пропонуємо правоохоронцям та небайдужим еко-активістам перевірити викладені відомості, оскільки, в разі їх підтвердження посадовцям вітроелектростанції загрожує кримінальна відповідальність за ч.2 ст.366 КК України та ст. 240 КК України.

Вказані відомості можна перевірити розрахунковим методом, шляхом вирахування кількості води необхідної для виготовлення бетонної суміші для встановлення одного вітряка, а потім помножити ці дані на кількість вітряків, що встановлено за конкретний період.

Комментарии