Як чиновники разом з бізнесменами обманюють простих селян

Як повідомляє новиний сайт Мелітополя, на територіях Якимівської і Кирилівської ОТГ за межами населених пунктів планується  будівництво  вітрової електростанції потужністю 750 МВт. За проектом станція складатиметься з 80-200 вітрогенераторів, виробництва провідних світових виробників ВЕУ з одиничною потужністю від 3,5 до 5 МВт.

26 липня у приміщенні актового залу Якимівської РДА відбулася презентація і слухання проекту "Детального плану територій для розміщення вітряних електростанцій потужністю 750 МВт на земельних ділянках на територіях Якимівської і Кирилівської ОТГ за межами населених пунктів".

Представники проекту відповіли на питання присутніх та під час презентації дали обіцянку: «Инвесторы заверили, что ни пчелы, ни птицы, ни другие животные не пострадают. Также важным является и тот факт, что все ветрогенераторы будут размещены исключительно в лесополосах за пределами населенных пунктов и ни в коем случае не будут занимать территорий распаеванных земель».

Пропонуємо читачам ознайомитись з план-схемою розташування вітряків, яку було представлено під час обговорення.

В першу чергу, дивує  твердження щодо розташування вітрогенераторів поза земельними ділянками у лісополосах, адже відомо, що дана територія відноситься до степної природної зони, яка характеризується практично повною відсутністю деревинної рослинності, що пов'язано з низькою кількістю опадів, що випадають в цій місцевості. Розташувати вітряки на місці польових доріг теж не вийде, оскільки діаметр підстави вежі складає майже 5 метрів, крім того вздовж кожного вітрогенератору має проходити дорога для проїзду обслуговуючого персоналу.

Ми перемістили місця розташування вітрогенераторів зі план-схеми, яку презентували під час обговорення на Google maps та відповідний фрагмент публічної кадастрової карти України, і виявляється, що у разі залишення вітряків на зазначених на плані місцях, їх розташування  припадає на земельні ділянки, які належать мешканцям восьми населених пунктів, а саме: с. Шелюги, Охрімівка, Косих, Мала Тернівка, Юр’ївка,  Вовчанське, Давидівка та Лиманське. При перегляді території на Google maps чітко вбачаємо, що розташування вітряків планується на ділянках, що на даний час використовуються у сільському господарстві, та жодних лісопосадок у цій місцевості немає. Огляд території дозволяє зробити висновок, що землі  використовуються виключно для вирощування сільськогосподарських культур, земельні ділянки мають характерну прямокутну форму та різний колір.

Звісно, в такому випадку порушуються інтереси більше ніж однієї тисячі мешканців об’єднаних територіальних громад, що обробляють свої земельні ділянки на територіях, які чиновники обіцяють віддати для розміщення вітряків.

При накладенні місць розташування вітряків на фрагмент публічної кадастрової карти України,  отримуємо територію,  розподілену на рівні прямокутні ділянки, площею 5-7 гектарів, які знаходяться у приватній власності. До речі, відповідно даних публічної кадастрової карти України, цільове призначення більшої частини цих земельних ділянок - ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

На  громадських слуханнях  були присутні близько 60 мешканців району, дивно,  але лише один з них проголосував «проти», двоє утримались, всі інші проголосували «за». 

Незрозуміла така  байдужа позиція  місцевих мешканців, швидше за все, серед присутніх на презентації, власники земельних ділянок були відсутні,  тому наша редакція розпочинає власне журналістське розслідування з метою детального ознайомлення зацікавлених сторін з можливими негативними наслідками зазначеного проекту.

Далі буде…

Комментарии  

0 # Рыжий вор 12.08.2019 18:45
Король мечей
Смерть татарину Ахметову
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
0 # RE: Як чиновники разом з бізнесменами обманюють простих селян 12.08.2019 18:55
Iryna
Эта статья написана не профессионально. Это пример создания фейковых новостей. Делитанты решили сделать план застройки. Это полная жесть. Главный редактор куда вы смотрите?
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
0 # Тема 13.08.2019 17:10
Учитель русского
Кто такие делитанты?
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
0 # RE: Як чиновники разом з бізнесменами обманюють простих селян 16.08.2019 22:59
ГПУ
Дайте уже экс-прокурору из ефремовки поднять бабла!
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
0 # RE: Як чиновники разом з бізнесменами обманюють простих селян 19.08.2019 21:20
Ирина Чижиковская
Экс-прокуроров не бывает.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать