Омана на державному рівні. Частина 2

Попередня публікація була присвячена новому проекту будівництва вітрової електростанції на територіях Якимівської та Кирилівської ОТГ, який, на наш погляд, заслуговує окремої уваги, внаслідок чого ми висловили свій намір  розпочати власне журналістське розслідування, адже безсумнівно вважаємо, що інвестори ввели в оману місцевих мешканців Якимівської та Кирилівської селищних рад.

Наразі питання будівництва ВЕС на території Якимівського району досягло міжнародного рівня, справжність намірів засвідчено підписами Прем'єр-міністрів України та Норвегії, за посиланням ви маєте змогу в цьому переконатись.

Нагадаємо, мова йде про виділення земельних ділянок під розміщення вітряних електростанцій ТОВ «АЗОВІНВЕСТПРОМ» потужністю 750 МВт на території Якимівської та Кирилівської селищних рад Якимівського району Запорізької області, за межами населених пунктів.

Звернімо увагу, що зацікавлені сторони акцентують на тому, що земельні інтереси місцевих мешканців не постраждають.

На питання щодо компенсації пайщикам земельних ділянок одна з учасниць обговорення, а саме Ірина Чижиковська (зі швейцарського міста Мерста) заперечує розміщення жодного вітрогенератора на полях, переконуючи, що  всі установки будуть розміщені у лісопосадках

Виходить, забудовники з чиновниками вводять в оману не лише мешканців Якимівського району Запорізької області, а й керівництво двох держав в особі Прем'єр-міністрів України та Норвегії, оминаючи висвітлення повної інформації.

На нашу думку, настав час оприлюднити імена  чиновників, які  приховуючи реальний стан речей вводять в оману уряд двох держав, інвесторів та простих мешканців району:

  • голова райдержадміністрації О. Правосуд;
  • голова райради Ю. Шило;
  • головний архітектор Якимівської райдержадміністрації О. Гапшенко;
  • секретар Якимівської селищної ради М. Забара;
  • генеральний директор ТОВ «АЗОВІНВЕСТПРОМ» А. Жовнер;
  • архітектор ФОП «Лукашев Ю.В.» М. Мікст.

Саме ці чиновники, ймовірно, отримавши певні гарантії заробити в найближчому майбутньому певні бонуси, а й можливо вже отримавши грошову винагороду, зловживаючи владою та службовим становищем порушують інтереси громади, приховуючи від них можливі негативні наслідки будівництва ВЕС.

Представники забудовника, а саме ТОВ «АЗОВІНВЕСТПРОМ», отримавши підтримку представників місцевого самоврядування, надають інвесторам сфальсифіковану інформацію щодо законності оформлення необхідних документів. Підприємці намагаються «віджати» у місцевих мешканців земельні ділянки та створюють реальну загрозу природоохоронним територіям Приазовського національного природного парку.

Вважаємо, викладені факти можуть мають ознаки кримінального правопорушення, а саме: зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб, використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, що завдає істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб.

Звертаємо увагу правоохоронних органів на дану публікацію та просимо розглянути як повідомлення про вчинення кримінального правопорушення відповідальність за яке передбачена статтею 364 Кримінального кодексу України «Зловживання владою або службовим становищем» в порядку ст. 214 КК України.

Комментарии  

0 # RE: Омана на державному рівні. Частина 2 19.08.2019 14:58