Олег Серовський приховав від НАЗК нерухоме майно

Ми уже знайомили наших читачів з фактами, які можуть свідчити про порушення діючого законодавства з боку Олега Серовського.

Оскільки ми продовжуємо ретельне журналістське розслідування, знаходяться додаткові відомості, що можуть свідчити про недостовірність вказаних даних в декларації кандидата Олега Серовського в народні депутати за 2018 рік, поданої до НАЗК 17.07.2019 року. Так, в зазначеній декларації кандидат не задекларував офісне приміщення, площею понад 4 000 м2, розташоване за адресою м. Запоріжжя, вул. Василя Сергієнка, 1, а також недостовірно вказав суму отриманих доходів, не зазначивши дохід, отриманий від діяльності бази відпочинку у смт. Кирилівка.

Як ми з’ясували, земельну ділянку прощею 1 800 метрів квадратних, за адресою м. Запоріжжя, вулиця Василя Сергієнка (до 2016 року вул. Задніпровська), будинок 1, Олег Володимирович отримав у 2010 році, одразу після обрання його депутатом Запорізької міської ради (член «Партії регіонів»).

У 2013 році, вкотре скориставшись можливостями, які йому надавав статус депутата міської ради, погодив питання щодо зміни призначення зазначеної ділянки з комунально-складської зони до зони громадської забудови (готельно-офісний комплекс з кафе). Після чого за вказаною адресою побудував сучасну трьохповерхову будівлю.

За даними сервісу моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів Опендатабот до 2019 року за вказаною адресою знаходились офіси головних підприємств групи компаній ZOG (Запоріжойлгруп):

  • ТОВ "ТОРГОВИЙ ДІМ "ЗАПОРІЖОІЛГРУП", 25.02.2019 змінено адресу на місто Запоріжжя вул. Чубанова буд. 13;
  • ТОВ "ВФ ЗАПОРІЖОІЛГРУП" 18.03.2019 змінено адресуна місто Запоріжжя вул. Піщана буд. 3 кімната 47.

Крім того нам вдалось дізнатися, що у смт. Кирилівка, на вулиці Федотова коса, на першій лінії родина Серовських володіє базою відпочинку, площею 104 метри квадратних, але у поданій декларації приміщення зазначено як садовий (дачний) будинок. За нашими даними база складається з семі номерів з санвузлами, кондиціонерами, телевізорами та W-Fi, що здаються в оренду. Діяльність бази відпочинку здійснюється без оформлення відповідних документів та сплати обов’язкових податків. Дохід, отриманий від діяльності бази відпочинку у декларації Серовського О.В. не задекларований. 

Загальна сума встановлених недостовірних відомостей у декларації Серовського О.В. за 2018 рік становить понад 1,5 млн. грн.

На кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих Центральною виборчою комісією, поширюється дія закону про запобігання корупції, про це йдеться у роз'ясненні ЦВК.

На наш погляд,  вказані факти можуть свідчити про вчинення кримінального злочину, відповідальність за вчинення якого передбачена статтею 366-1 Кримінального кодексу України «Декларування недостовірної інформації».

Частина 1 статті 366-1«Декларування недостовірної інформації» за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції", або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації  передбачає накладення штрафу від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Відповідальність за цією статтею за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації стосовно майна або іншого об’єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (на 01.01.2018 року 440 500 грн.).

Звертаємось до правоохоронних органів Запорізькій області з вимогою розглянути дану публікацію як повідомлення про вчинення Серовським Олегом Володимировичем кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 366-1Кримінальногокодексу України «Декларування недостовірної інформації» в порядку ст. 214 КК України.