• Главная
  • Новости
  • Не озвучені проблеми будівництва вітрової електростанції в Якимівському районі

Не озвучені проблеми будівництва вітрової електростанції в Якимівському районі

Будівництво вітрової електростанції на території Якимівської та Кирилівської селищних рад «обрастає» новими фактами, одним із болючіших питань є руйнування доріг. Відомо, що доставка матеріалів для будівництва фундаментів для вітрогенераторів та комплектуючого обладнання до нього буде здійснюватися єдиним автошляхом, нажаль, альтернативного варіанту немає.

 

За інформацією системи електронних закупівель “Прозоро” протягом 2019 року на ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Якимівського району було витрачено понад 24,4 млн. грн., питання їх свідомого руйнування має ознаки кримінального злочину.

Враховуючи, що у безпосередній близькості до фундаменту вітротурбіни буде організований майданчик з метою розвантаження і складування на ньому комплектуючих  частин вітротурбіни до монтажу, розмір таких майданчиків складає приблизно 15 м х 70 м. Площа кожного майданчику ВЕУ становить по 1400 м2, з урахуванням ділянки під фундамент ВЕУ.

Проектом передбачається влаштування залізобетонного пального фундаменту. Поверх паль влаштовується плитний монолітний залізобетонний ростверк, навколо ростверку влаштовується ґрунтове обвалування. Фундамент-ростверк – кругла в плані монолітна залізобетонна плита діаметром 20 м.

Фундамент башти займатиме поверхню приблизно 30 м2, а глибина паль становитимете до 28 м. Фундамент має загальну середню масу 2500 т, на виконання одного фундаменту потрібно біля 860 м3 бетону.

Загальна вага конструкції (з урахуванням паль) складає понад 2500 тонн. Відповідно до проекту на зазначеній території планується встановити від 80 до 200 вітрогенераторів, для чого буде використано від 200 000 до 500 000 тонн бетону та арматури, без урахування ваги самих вітряків.

Схема фундаменту опори вітрогенератора

Весь цей вантаж буде транспортуватися єдиним шляхом, не розрахованому на таке навантаження.

Вказаною дорогою колоною, один за одним, пересуватимуться  багатотонні міксери з бетоном, які не тільки руйнуватимуть дорогу, а й утворюватимуть величезні пробки.

Враховуючі досвід мешканців с. Ботієво Приазовського району, де під час будівництва ДТЕК першої вітрової електростанції, багатотонними вантажівками було повністю знищено дороги, а мешканці вимушені були виходити на мітинг, припускаємо, що після початку запланованого будівництва до всіма улюбленого курорту – Киріллівка, всі охочі зможуть потрапити лише повітрям, або морем.

Для порівняння пригадаємо, будівництво Ботієвської ВЕС було розпочато у 2011 році, перша черга будівництва була закінчена у 2012 році, друга у 2014 році. За цей час було знищено дороги та, навіть, зруйновано деякі будинки уздовж автошляхів. Зауважимо, що на початку будівництва керівництво ДТЕК систематично годувало обіцянками не використовувати комунальні дороги для пересування важкого транспорту. Протистояння мешканців і представників ДТЕК по питанню зруйнованих доріг  розпочалось ще під час будівництва у 2014 році. Тільки у середині поточного року зруйновані автошляхи почали ремонтувати. Як бачимо, очікування нормальних доріг місцевими мешканцями досягли п’ятирічного рубежу. До того ж, ремонт зазначених автошляхів було здійснено за державні кошти. 

Уважний спостерігач під час перегляду рекламного ролику від ДТЕК, присвяченому будівництву Ботієвської ВЕС, зможе угледіти  низку проблем, з якими зіткнуться  у подальшому місцеві мешканці.

Ми вважаємо, що перед початком будівництва, до моменту підписання основних документів, ще є надія, що від голосу місцевих мешканців  може щось залежати, у документації необхідно зазначити строк і умови відновлення зруйнованої автодороги та інші питання, які чиновники та бізнесмени не вважають за потрібне  озвучувати місцевому населенню.

Ми продовжуємо слідкувати за ситуацією та підштовхувати місцевих мешканців відстоювати свої інтереси.

Комментарии  

0 # RE: Не озвучені проблеми будівництва вітрової електростанції в Якимівському районі 01.09.2019 18:20
Король мечей
Нах не нужны эти ветряки, разграбление бюджета страны за счёт зеленого тарифа
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
0 # RE: Не озвучені проблеми будівництва вітрової електростанції в Якимівському районі 02.09.2019 14:39
Нестор Махно
Малеев и Правосуд сдают территорию за бесплатно!!! Спасайся, кто может
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать