• Главная
  • Новости
  • ПрАТ «Запоріжабразив» всіляко затягує судовий розгляд справи про борг 19 млн. грн. перед містом Запоріжжя

ПрАТ «Запоріжабразив» всіляко затягує судовий розгляд справи про борг 19 млн. грн. перед містом Запоріжжя

Ми вже розповідали, що з лютого 2018 року у господарському суді Запорізької області розглядається справа № 908/220/18 про стягнення доходів від безпідставно набутого майна в сумі 19 627 939,50 грн. з приватного акціонерного товариства "Запорізький абразивний комбінат" на користь Запорізької міської ради.

Протягом 2018 року справу було розглянуто  Господарським судом Запорізької області, апеляційна скарга розглянута Донецьким апеляційним господарським судом, касаційна скарга розглянута Касаційним господарським судом Верховного Суду та врешті-решт 12 лютого 2019 року справу передано на новий розгляд до Господарського суду Запорізької області. За рік справа пройшла всі судові інстанції України та повернулась до м. Запоріжжя.

У 2019 році адвокати ПрАТ "Запорізький абразивний комбінат" продовжили практику затягування судового процесу. Так, протягом квітня подано заяву про відвід судді Дроздовій С.С., ухвалою від 24.04.2019 р. судом (суддя Корсун В.Л.) відмовлено у задоволенні заяви Приватного акціонерного товариства "Запорізький абразивний комбінат" про відвід судді Дроздовій С.С.

У травні адвокатами подано апеляційну скаргу на ухвалу господарського суду від 22.04.2019 р. у справі № 908/220/18, ухвалою від 10.05.2019 року провадження по справі зупинено, матеріали направлені до Центрального апеляційного господарського суду. Розгляд апеляційної скарги призначено в судовому засіданні на 26.06.2019 року.

Ухвалою Центрального апеляційного господарського суду від 26.06.2019 року подання апеляційної скарги Приватним акціонерним товариством  «Запорізький абразивний комбінат» на ухвалу Господарського суду Запорізької області від 22.04.2019 року у справі №908/220/18  визнано зловживанням процесуальними правами. Апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства «Запорізький абразивний комбінат» у справі №908/220/18   залишено без розгляду. В такій спосіб адвокати виграли для власників комбінату ще два місяці.

На даний час Господарським судом Запорізької області призначено засідання по справі на  11 вересня 2019 р.  о 12 год. 00  хв. 

Як ми бачимо, пройшло більше півроку, а суддею Господарського суду Запорізької області тільки розпочато розгляд справи,  адвокати вичерпавши усі законні докази вдаються до процесуальних порушень з метою відкласти розгляд справи.

У питанні затягування часу є цілком зрозумілі причини, адже політика комбінату будується на принципі, що у разі збільшення темпів інфляції знижується реальна вартість заборгованості, що є сприятливим чинником для Емітента (зі звіту перед акціонерами за 2018 рік). Тобто, підприємству вигідно накопичувати заборгованість, тягнути час у судах, а потім через 3-5 років повертати борги, коли гроші знецінилися. Враховуючи, що 81,6 % продукції комбінату іде на експорт, основні доходи комбінат отримує у іноземній валюті, тож можливе знецінення гривні вигідно власникам комбінату.

Також цілком зрозуміло бажання розгляду справи у будь-якому іншому суді, окрім судів міста Запоріжжя, оскільки всі мешканці міста зацікавлені у сплаті комбінатом багатомільйонного боргу до місцевого бюджету, за рахунок якого органи місцевого самоврядування мають змогу здійснювати видатки на соціальний та економічний розвиток територіальної громади, зокрема: дитсадки та школи, лікарні та амбулаторії, соціальні допомоги та субсидії населенню, пільговий проїзд окремих категорій громадян, розвиток ЖКГ,  будівництво доріг і т. д.

Новий голова правління ПрАТ «Запорізькій абразивний комбінат»  Васильков Валерій Олександрович повністю підтримує політику комбінату щодо затягування строків розгляду справи. 

Ми продовжуємо відслідковувати ситуацію навколо ПрАТ «Запоріжабразив» і його боргу за користування земельною ділянкою.