• Главная
  • Новости
  • Хто дозволив будівництво на кордоні природно-заповідного фонду

Хто дозволив будівництво на кордоні природно-заповідного фонду

У продовження теми щодо проведення процедури оцінки впливу на довкілля проекту будівництва вітряних електростанцій потужністю 750 МВт на земельних ділянках на територіях Якимівської і Кирилівської ОТГ за межами населених пунктів, ми доповнюємо попередній матеріал черговими фактами порушення діючого законодавства.

Так, у єдиному реєстрі оцінки впливу на довкілля розміщено повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, підготованого ТОВ "АЗОВІНВЕСТПРОМ" 16.07.2018 року, за висновками яких територія між Алтагирським зоологічним заказником та Шелюгівською сільською радою Якимівського району Запорізької області для розміщення Комплексу була відхилена, у зв’язку з близьким розташуванням Комплексу до берегової лінії Молочного лиману.

Але, як кажуть «апетит приходить під час їжі», й вже через рік замість 10 вітрогенераторів ТОВ "АЗОВІНВЕСТПРОМ" планує встановити від 150 до 200 вітряків. На план-схемі розташування вітряків, яку було представлено 26 липня під час обговорення, ми чітко бачимо, що шістнадцять вітрогенераторів розташовуватимуться саме на ділянці, яку у минулому році вирішили не використовувати, вісім з них будуть розташовані вздовж кордону Алтагирського зоологічного заказника та на самому березі Молочного лиману, який входить до складу Приазовського національного природного парку.

За інформацією редакції, Алтагирський заказник і Молочний лиман входять до Природно-заповідного фонду України, відповідно мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність і виділені з метою збереження природної різноманітності ландшафтів, генофонду тваринного і рослинного світу, підтримання загального екологічного балансу та забезпечення фонового моніторингу довкілля.

Територія гідрологічного заказника загальнодержавного значення «Молочний лиман», площею 22 072 гектари входить до складу Приазовського національного природного парку. Під час весняної й осінньої міграцій на Молочному лимані можна побачити понад 20 тисяч водоплавних птахів.

За даними Вікіпедії «Приазовський національний природний парк» це природоохоронна територія на території Бердянського, Мелітопольського, Приазовського, Якимівського районів, міст Бердянська та Мелітополя Запорізької області. Природний парк створено 10 лютого 2010 року згідно з указом президента України Віктора Ющенка з метою збереження, відтворення і раціонального використання типових та унікальних степових і водних природних комплексів північно-західного узбережжя Азовського моря, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення.

Алтагирський заказник (Алтагир) це загальнозоологічний заказник державного значення, на території якого збережені рослини, які входять до Червоної книги України: цимбохазма дніпровська, астрагал шерстистоквітковий та ковила Лессінга. У заказнику також в різні пори року гніздиться 135 видів птахів, з них шуліка чорний, яструб великий, пугач також занесені до Червоної книги України.

Вбачаємо наочний приклад як наявність об’єктів природно-заповідного фонду, на території якого збережені рослини та гніздяться птахи занесені у Червону книгу України не зупиняють бізнесменів, а представники органів місцевого самоврядування, порушуючи діюче законодавство та права громадян всіляко допомагають їм у цьому.

Ми також не знайшли відповідь на питання – що буде з вітряками через 25 років, коли закінчиться термін експлуатації ВЕС? Їх буде демонтовано, або вони будуть і в подальшому використовуватись, але вже після терміну, який гарантований виробником?

Редакцію також дивує відсутність реакції керівництва Приазовського національного природного парку, а саме Дмитра Воловика, який, за нашою інформацією, повністю відсторонився від зазначеного питання.