Зміни у законодавстві не вплинуть на доходи ЗЗРК

Профільний Комітет Ради планує розглянути і рекомендувати до прийняття законопроект № 1210, що передбачає рекордне зростання податкового навантаження для залізорудних підприємств гірничовидобувної галузі. Наші журналісти спробували розібратися що зміниться і до яких наслідків призведе прийняття закону?

Законопроект розширює поняття первинної переробки: розрахунок собівартості руди і первинного дроблення замінюється вартістю кінцевого продукту - концентрату, окатишів, агломерату, що забезпечить зростання платежів до бюджету від гірничо-збагачувальних комбінатів до 300-400%. Наразі  продукція виробляється з низькою доданою вартістю, яка є сировиною для виробництва чавуну й сталі, а в підсумку подорожчає і український металопрокат, труби і т.д.

Вказані зміни ніяким чином не вплинуть лише на діяльність гірничовидобувного комбінату Запорізької області ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат», який здійснює добування корисних копалин у Південно-Білозірському родовищі. Зауважимо, що за якісними й технологічними показниками багаті залізні руди Південно-Білозірського родовища є найліпшими серед аналогічних об’єктів України і Європи.

Середній уміст заліза загального в рудах, оконтурених за затвердженими постійними кондиціями, становить 62,25 %. Руди не потребують операцій збагачення, а лише подрібнення до розмірів фракцій, які відповідають вимогам агломерації та  мартенівського виробництва. Це неабияк сприяє зменшенню витрат на добування корисної копалини і відповідно підвищенню економічної ефективності експлуатації родовища.

Головною товарною продукцією ПрАТ “ЗЗРК” є агломераційна руда, уміст заліза загального в якій не має бути меншим від 61 %. Частка цієї руди в річному обсязі виробництва становить понад 90 %. Другий різновид товарної продукції – мартенівська руда з умістом заліза приблизно 58 %, яка в загальному обсязі товарної продукції становить приблизно 7 %.

На сьогодні запаси багатих залізних руд Південно-Білозірського родовища оцінено до горизонту мінус 1200 м, родовище за розміром запасів відноситься до ІІ групи (100-500 млн тон). З огляду на заплановану річну продуктивність робота підприємства забезпечена на 35 років. Подальші перспективи ПрАТ “ЗЗРК” пов’язані з глибокими горизонтами (мінус 1500–1600 м), до яких простежені багаті руди.

Враховуючі вартість видобутку залізної руди для ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат» підприємство має великі шанси не тільки зберегти свої позиції на ринку, а й значно їх покращити.

Нам залишається тільки з подивом спостерігати за діями нового уряду, який як й усі попередні надає можливість збагачуватися одному з головних олігархів країни.