Чи відповідає займаній посаді Дмитро Воловик?

18 листопада 2019 року добігає кінця  трирічний контракт директора Приазовського національного природного парку Дмитра Воловика, а отже час підбивати підсумки.

Якщо заглянути в історію появи Дмитра Воловика на посаді, то з’ясовується, що його кандидатуру «протягнув» екс-депутат Сергій Валентиров. Воловику довелося залишити приватний бізнес та поринути у світ охорони навколишнього середовища (джерело).

Через декілька місяців після призначення Національне агентство з питань запобігання корупції внесло припис міністру екології та природних ресурсів України Остапу Семераку стосовно директора Приазовського національного природного парку Дмитра Воловика, у зв’язку з порушенням останнім вимог щодо запобігання конфлікту інтересів. Національне агентство встановило, що директор Приазовського національного природного парку, будучи посадовою особою державної охорони природно-заповідного фонду не передав належні йому корпоративні права в управління іншій особі (джерело).

Також відомо, що Територіальне об'єднання організацій профспілок у Запорізькій області зверталось до екс-президента України Петра Порошенка з проханням ініціювати процедуру перевірки законності призначення на посаду директора Приазовського національного природного парку Дмитра Воловика, який в соцмережах публічно підтримував Антимайдан, так звану «Новоросію» і виступав проти євроінтеграційного курсу України (джерело).

На сторінках місцевих інтернет-видань Дмитра Воловика також звинувачують у проросійських поглядах та тісними стосунками з Артемом Пшонкою, якого звинувачують на сьогодні у державній зраді (джерело).

Проаналізувавши безпосередньо роботу Воловика як директора Нацпарку, зроблено висновок, що він активно приймав участь у популістських інтерв’ю та роздавав чисельні обіцянки, які втілити в життя не поквапився.

А ось невирішених проблемних питань, негативу та фактів, які можуть мати ознаки кримінального чи адміністративного правопорушення виявилось чимало.

Наразі загострюється питання будівництва з'єднувального каналу для відновлення водного сполучення Азовського моря з Молочним лиманом, гроші виділені, але канал не розчищають, це може привести до повторення екологічної катастрофи, яка відбулася на Молочному лимані у 2017 році (джерело).

Ще одним гострим питанням, яке залишається не вирішеним,  грубе ігнорування Нацпарком взятих на себе природоохоронних зобов’язань та невиконання вимог законодавства щодо встановлення меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду (джерело).

Чимало запитань до Дмитра Воловика викликають і  незаконний вилов риби, добування та збут піску на території Молочного лиману (джерело).

На даний час правоохоронні органи опрацьовують інформацію щодо можливого вчинення Воловиком Д.І. кримінального правопорушення під час визначення переможця відкритих торгів з будівництва еколого-освітнього візит центру Приазовського національного природного парку (джерело).

Вимальовується картина активної трирічної діяльності Дмитра Воловика, але, на превеликий жаль, ця діяльність не спрямована у потрібне русло та  ніяк не пов’язана із збереженням, відтворенням та ефективним використанням типових та унікальних природних комплексів північно-західного узбережжя Азовського моря, що мають важливе природоохоронне, естетичне, наукове, освітнє, рекреаційне та оздоровче значення.

Із достовірних джерел нам відомо, що на сьогоднішній день Дмитро Воловик аби зберегти посаду та вирішити питання подовження контракту з Міністерством  енергетики та захисту навколишнього середовища, збирає з власників баз відпочинку та підприємців, які займаються виловом риби, грошові кошти.  Оскільки Сергій Валентиров  не потрапив до Верховної Ради України, Дмитро Воловик позбувся підтримки на високому рівні, та  вимушений самотужки відстоювати свої інтереси.

Враховуючи вищевикладені факти маємо надію, що новостворене Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища України не погодить продовження контракту Воловику Д.І. та за результатами прозорого конкурсу призначить на посаду директора Приазовського національного природного парку чесного професіонала з фаховою освітою.

Комментарии  

0 # RE: Чи відповідає займаній посаді Дмитро Воловик? 07.10.2019 15:35
Ало Павло
Ооо, стоят два геноцидчика запорожской области! Два урки, уничтожившие полностью все, что можно было. Горите в аду!
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать