• Главная
  • Новости
  • Новий очільник Запорізької ОДА вдається до заборонених прийомів

Новий очільник Запорізької ОДА вдається до заборонених прийомів

Віталій Туринок маніпулює співробітниками СБУ для створення тиску на працівників Департаменту екології. У хід пішли спроби фальсифікувати матеріали кримінального провадження.  

Триває протистояння голови Запорізької облдержадміністрації Віталія Туринка і директора Департаменту екології та природних ресурсів Віталія Гордієнка.

У розпорядженні видання опинився лист, який надійшов на ім’я голови ОДА від УСБУ в Запорізькій області. Зазначимо, що за інформацією джерел, надходження даного листа було ініційоване особисто Віталієм Туринком з метою посилення тиску на Віталія Гордієнка.

У листі УСБУ в Запорізькій області № 59/14/3086 від 08.10.2019 року на ім’я Голови Запорізької обласної адміністрації зазначено, що в рамках кримінального провадження № 12015080330000715  слідчим відділом УСБУ в Запорізькій області неодноразово, у встановленому КПК України порядку, співробітникам Департаменту оголошувались ухвали слідчого судді Жовтневого районного суду м. Запоріжжя про дозвіл на проведення тимчасових доступів до речей та документів, які перебували у володінні Департаменту.

У результаті дій та поведінки окремих керівників та співробітників Департаменту проведення зазначених заходів забезпечення кримінального провадження були під загрозою зриву, а саме документи на підставі ухвали суду видавалися в останній день дії рішення суду та не в повному обсязі, що свідчить про умисне створення перешкод для проведення досудового розслідування.

Проте, це не відповідає дійсності, адже за даними Єдиного державного реєстру судових рішень, слідчим суддею Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Стратій Є.В. по кримінальному провадженню № 12015080330000715 винесено лише п’ять ухвал про тимчасовий доступ до речей і документів.

Всі ухвали винесені 31 травня 2018 року, згідно з ними, слідчому УСБУ в Запорізькій області було надано тимчасовий доступ до документів щодо руху грошових коштів по банківським рахункам ТОВ «Біогрант», які зберігаються у банківських установах:

-                   ПАТ «Альфа-Банк»

-                   ПАТ «ВТБ Банк»

-                   АТ «Райффайзен Банк Аваль»

-                   АТ «ОТП Банк»

-                   ПАТ КБ «Приватбанк»

Копії ухвал:

Згідно з даними Держреєстру судових рішень, жодної ухвали щодо доступу до документів, які зберігаються у Департаменті екології, по кримінальному провадженню № 12015080330000715 слідчим суддею Жовтневого районного суду м. Запоріжжя винесено не було. Отже, співробітники Департаменту не мали можливості створювати перешкоди для проведення досудового розслідування, як зазначено у листі. Тим більше, не могли перешкоджати у доступі до документів щодо руху грошових коштів по банківським рахункам ТОВ «Біогрант», які зберігаються у зазначених банківських установах.

Також у листі йдеться про те, що дії співробітників Департаменту значно ускладнюють проведення повного, швидкого та неупередженого розслідування у кримінальному провадженні № 12015080330000715 від 18.11.2015, як цього вимагають норми ст. 2 КПК України.

Твердження про ускладнення швидкого розслідування викликає скепсис, адже провадження було розпочате ще у 2015 році, тож для проведення необхідних слідчих дій часу було більш ніж вдосталь.

Варто зазначити, що стаття 2 КПК України, на яку посилаються співробітники СБУ у листі до голови ОДА, окрім повного, швидкого та неупередженого розслідування, також передбачає що жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу.

Викладені факти можуть свідчити про відсутність неупередженого розслідування, та мати ознаки необґрунтованого процесуального примусу з боку співробітників УСБУ в Запорізькій області.

Виходячи з наведених фактів, жодних підтверджень створення перешкод для проведення досудового розслідування по кримінальному провадженню № 12015080330000715 з боку працівників Департаменту не вбачається. Проте, ця інформація може свідчити про спроби фальсифікування матеріалів кримінального провадження з боку співробітників УСБУ в Запорізькій області, що, ймовірно, повинно зацікавити Державне бюро розслідувань.

Нагадаємо, протистояння голови Запорізької облдержадміністрації Віталія Туринка та директора Департаменту екології ОДА Віталія Гордієнка, якого губернатор відсторонив від посади, триває вже понад місяць.

Віталій Гордієнко заявив, що вважає дії голови ОДА неправомірними й незаконними, звернувся до Офісу Президента та НАБУ, а також зареєстрував петицію до президента України із вимогою відставки Віталія Туринка.

Крім того, співробітники Департаменту екології та природних ресурсів ОДА мають намір провести прес-конференцію, де планують оприлюднити факти зловживань з боку співробітників СБУ та прокоментують ситуацію, яка наразі склалася навколо Департаменту.

Комментарии  

0 # RE: Новий очільник Запорізької ОДА вдається до заборонених прийомів 11.10.2019 11:59
Браконьер
Ловля мотыля СБУ-шная тема, 4 года получали от Биогранта, теперь решили прикрыть свою пятую точку екоцидом, молодцы!!
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
0 # RE: Новий очільник Запорізької ОДА вдається до заборонених прийомів 11.10.2019 13:12
Раб
Туринок слуга Попова, СБУ- прислуга Туринка.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
0 # Конь Туринка 11.10.2019 16:29
Головешко Володя
Я ученик Пеклушенко, кому нужно решить шкурные вопросы с Туринком обращайтесь ко мне. Я собственно и так это объявил недавно на очередной пьянке.
Туринок и я любим деньги, экономим на всём, в копилку кладём.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
0 # RE: Новий очільник Запорізької ОДА вдається до заборонених прийомів 12.10.2019 08:39
Понимаю
Ни экологов на гинекологов в мотылю никогда не подпускали и не пустят. Это такие бабки, что проще настырного чиновника поменять или посадить. Другим будет не повадно
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
0 # Мотиль тема СБУ 12.10.2019 10:45
Кириловка
Последние лет десять мотиль ловят под сбушниками. Там и пограничники в доле
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
0 # Дбр 12.10.2019 13:59
Гордею
В действиях сотрудников СБУ состав преступления! Зачем статьи писать? Обращайтесь в дбр. Пусть расследуют!
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать