• Главная
  • Новости
  • Екологічна катастрофа, що сталася з вини Залізорудного комбінату

Екологічна катастрофа, що сталася з вини Залізорудного комбінату

Ми вже неодноразово акцентували на загрозі виникнення надзвичайної екологічної ситуації в Утлюкському лимані Азовського моря, що пов’язана зі скидом рідких відходів гірничодобувної промисловості ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат».

Також ми повідомляли про умисну бездіяльність Запорізького губернатора Віталія Туринка, який тривалий час без об’єктивних причин нехтує рішенням Кирилівської селищною ради та Якимівської районної державної адміністрації щодо остаточного заповідання території площею 4500 га. Саме ця територія потерпає від скидів відходів  ПрАТ «ЗЗРК», але з боку голови облдержадміністрації не вжито жодних заходів для повної заборони їх розміщення та покладенню краю свавіллю забруднювача.

Аналогічним чином губернатором та його прибічниками знехтувані інтереси кількох тисяч мешканців навколишніх сіл, що масово страждають онкологічними захворюваннями, повністю проігнорована думка науковців та Приазовського національного парку, який готовий взяти під охорону зазначений об’єкт.

Халатне відношення Туринка таки призвело до найгіршого сценарію.

Вже декілька діб тисячі кубів червоних шламів із ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат» потрапляють в ґрунти та прісноводну ріку Малий Утлюк на території Якимівського району Запорізької області. Непоправна шкода спричиняється гектарам родючого шару ґрунту, екосистемам суходолу та водного об’єкту, біо- та фітоценозам.

З метою приховання екологічної катастрофи, що сталася внаслідок пориву шламопроводу, працівники ПрАТ «ЗЗРК» бульдозером та екскаватором закопують місця скупчення червоного шламу в землю.

Наразі на місці працюють працівники природоохоронної служби Приазовського національного парку, оскільки територія на якій сталась аварія є об’єктом природно-заповідного фонду, на місце виїхали працівники СБУ та Нацполіції. Розмір збитків встановлюється.

Та питання про те, чи понесе комбінат хоч якусь відповідальність за спричинену шкоду навколишньому природному середовищі, залишається риторичним.

Певно, що  для Віталія Туринка, на фоні його зрозумілих відносин з комбінатом-руйнівником, ситуація критичною не вбачається,  а ми вкотре стаємо свідками обрання вигідних пріоритетів. Нажаль,  природа, інтереси людей, громади та заповідна справа залишаються на периферійному плані уваги губернатора.