Соловей – щебетун від «Запоріжсталі»

За даними  щорічної електронної декларації депутата Запорізької обласної ради Криля  Ярослава Миколайовича, він офіційно працює в ПАТ «Запоріжсталь» на посаді провідного фахівця.

Дивно, але заробітна плата Криля в десятки разів перевищує  заробітну плату звичайного провідного фахівця комбінату.

Так, за 2018 рік депутат облради Ярослав Криль на вищезазначеній  заробив аж 1 255 004 гривні, трохи більше порівняно з 2017 роком, тоді заробіток склав 901 192 грн.

Аналіз медійного простору свідчить про те, що Ярослав Криль фактично ніколи не виконував роботу провідного фахівця на ПАТ «Запоріжсталь», а отримана ним заробітна плата в розмірі 100 000 гривень на місяць фактично є оплатою за керівництво депутатською фракцією політичної партії «Опозіційний блок» в Запорізькій області.

Як відомо, депутати місцевих рад не мають права отримувати матеріальну винагороду за здійснення депутатських повноважень, використовувати депутатський мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях,  приймати будь-які гонорари і  подарунки та  отримувати винагород безпосередньо чи опосередковано за дії, пов'язані зі здійсненням ним депутатських повноважень.

Враховуючи зазначене, щомісячне отримання коштів у розмірі 100 тисяч гривень  Ярославом Крилем від ПАТ «Запоріжсталь» можна кваліфікувати, як неправомірну вигоду.

Згідно закону, неправомірна вигода — грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги матеріального або нематеріального характеру, що їх обіцяють, пропонують, надають або одержують безоплатно чи за ціною, нижчою за мінімальну ринкову, без законних на те підстав.

Виходячи з цього, Ярослав Криль не тільки отримував грошові кошти від ПАТ «Запоріжсталь», фактично не працюючи там, тобто без законних на те підстав, але і отримував їх в сумі, що явно перевищує середню заробітну плату провідного фахівця підприємства.

Такі дії кваліфікуються кримінальним кодексом України за ч. 3 ст. 368 «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» та ст. 369 «Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі».

Депутат сумлінно повідомляв НАЗК про суттєві зміни майнового стану, відповідно до них зрозуміло, що він отримував кошти,  починаючи з вересня 2017 року. Враховуючи неодноразове отримання винагороди, це свідчить  про кілька десятків фактів вчиненого ним кримінального правопорушення.

Опираючись на вищезгадані статті КК України, надання неправомірної вигоди є теж кримінально-карним злочином. Згідно цього,  ПАТ «Запоріжсталь» є організованою групою осіб, що системно надавало Ярославу Крилю неправомірну вигоду за здійснення депутатських повноважень в Запорізькій обласній раді, а також за здійснення керівництва політичною фракцією «Опозиційний блок» в Запорізькій області, зокрема за організацію голосування депутатами фракції на сесіях обласної ради за потрібні питання.

Неправомірні дії Ростислава Шурми, який ще очолює ПАТ «Запоріжсталь», також  мають ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.369 КК України.

Отож, звертаємо увагу численних антикорупційних органів на викладені факти, органи прокуратури та служби безпеки України, просимо перевірити їх та надати їм належну правову оцінку.

В разі наявності ознак кримінального правопорушення в діях винних осіб, просимо притягнути їх до кримінальної відповідальності.

Комментарии  

0 # Крыль - жопализ 04.11.2019 08:22
Сталевар
Шурма любит, когда ему лижут жопу. Крыль в этом профессионал. Ему Шурма квартиру в Ренесансе купил. Сосед по площадке с Репкиным. Крыль - отпетый жопализ, потомственный!
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
0 # RE: Соловей – щебетун від «Запоріжсталі» 04.11.2019 10:06